Środa, 30.09.2020, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Okradły starszą kobietę. Miały „tylko” sprawdzić czystość wody

21.05.2020, 13:40:49 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Okradły starszą kobietę. Miały „tylko” sprawdzić czystość wody
Fot. KMP w Elblągu

Sprawdzały czystość lecącej z kranu wody. Po sprawdzeniu okazało się, że z mieszkania zniknęła znaczna suma pieniędzy. Policja przestrzega by nie wpuszczać do mieszkania obcych osób. To uchroni nas przed utratą kosztowności.
 

Starsze osoby są główną ofiarą oszustów. Wczoraj na elbląskim osiedlu Nad Jarem doszło do sytuacji, w której do drzwi mieszkania starszej kobiety zapukały dwie panie. Podały się za pracownice administracji. Jako powód wizyty wskazały kontrolę… czystości wody. Gdy zostały wpuszczone do mieszkania jedna z kobiet odkręciła kran z wodą i „zaczęła sprawdzać” jej czystość. Oczywiście w obecności właścicielki mieszkania. Jak nie trudno się domyślić druga z kobiet sprawdziła w tym czasie zawartość szafek w sąsiednim pomieszczeniu. Po wizycie kobiet starsza pani stwierdziła brak oszczędności. Znajdująca się w szafce spora suma pieniędzy zniknęła wraz z dwiema kobietami od czystości wody. Teraz sprawą zajmuje się policja.
 

Przestrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkania obcych osób. Oszuści próbują dostać się do mieszkania na różne sposoby: sprawdzają czystość wody, szczelność okien lub korzystając z obecnej sytuacji mogą mówić o konieczności dezynfekcji pomieszczeń. Nie dajmy się nabrać. Bądźmy czujni.

kom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ ZŁY
  Czwartek, 21.05

  Policja przestrzega !!!!!! Za pół roku ukaże się apel policji czy ktoś coś widział (pół roku wcześniej) lub wie coś w tej sprawie. Co to za informacja, że zdarzenie miało miejsce Nad Jarem. Jak by podano przy jakiej ulicy , jaki nr bloku ,to może ktoś coś widział, skojarzy przecież te babska musiały się kręcić gdzieś w okolicy. Za 10 miesięcy umorzenie sprawy bo sprawców nie wykryto.

 2. 2
  +4
  ~ Złoty
  Czwartek, 21.05

  Ze tacy zawsze wiedza u kogo i gdzie szukać forsy. Normalnie to kasę trzyma się w banku

 3. 3
  0
  ~ Alvaro
  Piątek, 22.05

  Mnie Kurwa ZUS jebany okrada i Kurwa jakoś cicho jest do huja.

 4. 4
  0
  ~ bezrobotny
  Sobota, 23.05

  Mnie zastanawia jedna sprawa , czy te starsze osoby , trzymają pieniądze na stole , a może przy klamce ,że tak szybko zmieniają właściciela .U mnie na stole stoi flakon , a przy drzwiach" lola",jest to rura pół cala z kolankiem ,jestem z zawodu hydraulikiem .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.