Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od jutra limit pasażerów zostanie zwiększony do 30 procent łącznej liczby miejsc

17.05.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od jutra limit pasażerów zostanie zwiększony do 30 procent łącznej liczby miejsc

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu informuje, że zgodnie z zapowiedzianą zmianą przepisów w zakresie stanu epidemii od 18 maja 2020 (poniedziałek) limit pasażerów mogących podróżować danym środkiem transportu zostanie zwiększony do 30 procent łącznej liczby miejsc siedzących oraz miejsc stojących. Jednocześnie zwracamy uwagę, że zgodnie z ww. przepisami, połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać nie zajęta.


Ze względu na zróżnicowanie marek oraz typów pojazdów i dla ułatwienia orientacji w nowych uregulowaniach prawnych, podajemy średnie liczby miejsc dostępnych w pojazdach komunikacji miejskiej w czasie obowiązywania nowych przepisów (tj. od 18.05.2020 do ODWOŁANIA):

    autobus komunikacji miejskiej – ok. 30 miejsc,
    tramwaj Konstal 805 Na i Moderus Beta MF09AC (krótkie wagony) – ok. 30 miejsc,
    tramwaj 121 N Pesa („ogórek”) – 35  miejsc,
    tramwaj M8C (długie wagony)– 50 miejsc


Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do przepisów obowiązujących w miejscach publicznych - w szczególności dotyczy to obowiązku noszenia maseczek.


Przypominamy, że sprzedaż biletów w pojazdach komunikacji miejskiej  jest zawieszona do odwołania, dlatego zachęcamy do korzystania z alternatywnych sposobów wnoszenia opłaty za przejazd, takich jak:

- elektroniczna portmonetka na Elbląskiej  Karcie Miejskiej oraz sklep internetowy dla EKM

- aplikacje mobilne moBILET i SkyCash

- bilety papierowe dostępne w punktach handlowych.


Szczegółowe informacje na temat EKM, sklepu internetowego oraz aplikacji mobilnych na stronie www.zkm.elblag.com.pl

 

 

 

Michał Górecki
Kierownik Działu Zarządzania Komunikacją
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Tak tak
  Niedziela, 17.05

  Apelowac to można do tych baranów i tak chodzą bez maseczek. Gdyby były reakcje i kary po 5 tys może by nauczyło to tzw ludzi.

 2. 2
  +1
  ~ Ostatni sezon.
  Niedziela, 17.05

  Po prostu Polacy nie zdali najważniejszego egzaminu do jakiego musieli przystąpić po raz pierwszy od 30 lat. Totalne lekceważenie reżimu sanitarnego oraz niezrozumiały bunt przeciw nałożonym nakazom, wyglądający jak w powiedzeniu na złość mamie odmrożę uszy, to wynik tego egzaminu. Niestety nasi rodacy są egoistami, silnie podzieleni nie tylko politycznie i oczywiście wykazujący całkowity brak szacunku wobec prawa i ogólnie przyjętych norm etycznych. Źle to wróży na przyszłość i w przypadku zaistnienia innych groźnych kryzysów może to doprowadzić do niewyobrażalnej tragedii.

 3. 3
  +2
  ~ Zgoda
  Niedziela, 17.05

  Tylko w tych ciasnych klamotach 30 procent to porażka. Mowa o tych krótkich nowych i konstalach. Zbieranina złomu i każdy z innej parafii.

 4. 4
  +1
  ~ taak
  Niedziela, 17.05

  ~Tak tak, po prostu jeśli nie możesz ze względu na stan zdrowia zasłaniać dróg oddechowych - nie zasłaniasz. Zgodnie z rozporządzeniem.

 5. 5
  +1
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Niedziela, 17.05

  Czy te tramwaje mogłyby w sobotę i niedzielę ,mieć pierwszy wyjazd z zajezdni od godziny 9 lub 10 chociaż w te wolne dni od pracy,żeby był spokój od tego łoskotu metalu i huku .Nie można po całym tygodniu pracy normalnie dospać tę godzinkę ,bo stukot ,huk pustych tramwajów (w tramwaju jedna osoba - motorniczy) od godziny 4:00,nie wiadomo w jakim celu tak wcześnie te ,,przecinaki,,na torach jeżdżą ? Motorniczy się niepotrzebnie zrywa w środku nocy (taka głupia praca - przez głupców nakazana) i mieszkańcy niewyspani ,co za ,,MÓZG,, kieruje tym bałaganem rodem z PRL - u,chodzi o wykonany plan ? Zima była ,,słaba,,to trzeba nadwyżki prądu od 4:00 zużyć ? Tramwaje Elbląskie - Enigma.

 6. 6
  0
  ~ taak
  Poniedziałek, 18.05

  Wirus już cię ściga poczekaj kwestia czasu. I kwiatki od spodu.

 7. 7
  0
  ~ Ciepło
  Poniedziałek, 18.05

  A my pieszo idziemy lub rowerem i walić wasza komunikację , zbieranine.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.