Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Muzeum Archeologiczno-Historyczne gotowe na otwarcie

10.05.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Muzeum Archeologiczno-Historyczne gotowe na otwarcie
Fot. P. Wlizło/MA-H w Elblągu

Ponowne otwarcie Muzeum zaplanowano na 12. maja. Placówka będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 12 do 00 do 18.00, a bilety wstępu sprzedawane będą do godziny 17.30.

Czas zwiedzania został skrócony ze względu na konieczność przeprowadzania dezynfekcji powierzchni ogólnodostępnych. W godzinach otwarcia przewidziano także dodatkową 30-minutową przerwę na dezynfekcję, której czas będzie wyznaczany na bieżąco, w zależności od frekwencji.

W Muzeum obowiązywać będą ograniczenia ilości osób przebywających jednocześnie w każdym z budynków i na dziedzińcu. Goście powinni także pamiętać o zachowaniu bezpiecznego 2-metrowego dystansu od innych osób (zasada ta nie dotyczy członków rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących oraz opiekunów osób niepełnosprawnych). W celu kontrolowania przepływu osób czasowo zostanie zamknięte wejście do budynku Muzeum od strony rzeki Elbląg. Z bulwaru będzie można dostać się na teren dziedzińca korzystając z furtki.


Planując wycieczkę do Muzeum należy zaopatrzyć się we własne jednorazowe rękawiczki i maseczki i korzystać z nich w trakcie całego pobytu w instytucji.

Do odwołania zawieszono udostępnianie atrakcji multimedialnych: „Historia tu i teraz”, „Przeszłość tuż za rogiem”, „Hologram” i „Escape room”. Ze względu na konieczność ograniczenia kontaktów nie będzie także możliwe zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w lekcjach muzealnych.

W okresie zagrożenia epidemicznego muzealnych gości obowiązuje regulamin zwiedzania dostępny w siedzibie instytucji oraz na stronie: http://www.muzeum.elblag.pl/s/50/regulamin-zwiedzania.

Należy pamiętać, że wprowadzone zasady wynikają z troski o bezpieczeństwo i zdrowie gości i personelu instytucji.
Zapraszamy do zwiedzania!
 

Agnieszka Sławińska
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ pokaż chłopie co masz...
  Poniedziałek, 11.05

  No to się nowy kolega dyrektor wykaże pokazaniem tego co nowego zrobił z zapowiadanych rewolucji w "konkursie". O, pardon, w koleżeńskim powołaniu. Ale to nie zmienia faktu, że Muzeum przedstawi nowe dzialy zbudowane z rozmachem przez wybitnego fachowca i znajomego "prezydenta".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.