Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Podczas zakazu jeździli po lesie motorami terenowymi

07.04.2020, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podczas zakazu jeździli po lesie motorami terenowymi
www.elblag.gdansk.lasy.gov.pl

W minioną niedzielę (5.04), w godzinach popołudniowych, Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg zatrzymała 3 osoby jeżdżące po lesie motorami terenowymi typu cross. Uchwycenie motocyklistów nielegalnie poruszających się po lesie, było możliwe dzięki wykorzystaniu przez straż leśną foto pułapek porozstawianych w różnych miejscach, w lesie oraz dzięki bardzo dobrej znajomości lasu.

 

Łamiących przepisy motocyklistów zatrzymano w okolicy Tolkmicka przy Świętym Kamieniu i ukarano. Sami sprawcy nie ukrywali zaskoczenia.

W lasach Nadleśnictwa Elbląg obserwujemy co jakiś czas motocyklistów, rozjeżdżających ścieżki i drogi leśne ale także jeżdżących poza drogami leśnymi, niszczących roślinność i glebę leśną. Często motocykliści poruszają się także w obszarach chronionych, takich jak rezerwaty przyrody czy ostoje zwierzyny, do których również jest zakaz wstępu.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o lasach, do lasu można wjechać pojazdem silnikowym jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Za wjazd do lasu grozi mandat karny lub grzywna do 5 000 zł nałożona przez sąd.

 

Zatrzymani motocykliści zachowali się wyjątkowo nieodpowiedzialnie. Nie zastosowali się do rządowych wytycznych związanych z wprowadzonym stanem epidemii, złamali obowiązujący aktualnie zakaz wstępu do lasów oraz zakaz poruszania się po lesie pojazdem silnikowym.

 

Osoby urządzające nielegalne przejazdy motocyklami płoszą zwierzęta stanowiąc dla nich duże zagrożenie. Okres wiosenny to czas gdy zwierzęta potrzebują więcej spokoju gdyż przystępują do rozrodu. Motocykliści stanowią zagrożenie również dla turystów korzystanych ze szlaków turystycznych. Obserwujemy na niektórych odcinkach szlaków np. na czerwonym szlaku Kopernikowskim pomiędzy Łęczem, a Pruchnikiem i w wielu innych lokalizacjach, poniszczone ścieżki i drogi leśne. W takich miejscach po odsłonięciu gleby lub uszkodzeniu drogi uruchomiona następuje erozja wodna, która w konsekwencji powoduje trudne do odwrócenia szkody.

 

Nie możemy pozwolić na to aby osoby łamiące przepisy bezkarnie poruszały się po lesie, tym bardziej, że stanowią duże zagrożenie dla korzystających z leśnych uroków turystów, mieszkańców Elbląga i okolicznych miejscowości.

Jan Piotrowski Nadleśnictwo Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Bywszyj partizan.
  Wtorek, 07.04

  Gdyby ten rewir leśny należał do gajowego Maruchy to ci niby motocykliści, a faktycznie niszczyciele najgorszego sortu z lasu żywi by nie wyszli. On to nawet Niemców i partyzantów potrafił z lasu wykurzyć.

 2. 2
  +11
  ~ BONO
  Wtorek, 07.04

  Brak informacji o wysokości kary, która odstraszyłaby potencjalnych naśladowców.

 3. 3
  +5
  ~ wspoxxx
  Wtorek, 07.04

  Pruchnik? Serio

 4. 4
  +2
  ~ Przeciez
  Środa, 08.04

  Te służby to nieudacznicy a jak im podać gdzie ,kto to robi to nie reagują. Wywalić na zbity pysk wszystkich. Jak do brania pensji to pełno.

 5. 5
  +5
  ~ kiki
  Środa, 08.04

  Nawet bez względu na epidemię w lesie jazda motocyklem jest zabroniona, dlatego powinni stracić te swoje "motorki".

 6. 6
  +1
  ~ TęczaRozpusty
  Środa, 08.04

  No właśnie, a gdzie Gejowi?

 7. 7
  0
  ~ łososik
  Niedziela, 12.04

  Dziś w pobliżu tego miejsca a konkretnie na plaży są tłumy ludzi ! Uprzedzam pytanie - widziałem to z zalewu, jestem rybakiem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.