Niedziela, 24.01.2021, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Komunikat ZKM: ograniczenia w komunikacji miejskiej

25.03.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat ZKM: ograniczenia w komunikacji miejskiej

ZKM w Elblągu informuje, że zgodnie z wprowadzonymi kolejnymi ograniczeniami które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, od 25 marca do 11 kwietnia 2020 wprowadza się ograniczenie w liczbie pasażerów mogących znajdować się w pojazdach publicznego transportu zbiorowego w Elblągu.


Liczba pasażerów znajdujących się w jednym czasie w autobusie lub tramwaju elbląskiej komunikacji miejskiej, nie może przekraczać połowy liczby miejsc siedzących dostępnych w danym typie pojazdu.


We wszystkich pojazdach na drzwiach znajdują się już komunikaty przygotowane przez władze państwowe.  


Ze względu na zróżnicowanie marek oraz typów pojazdów i dla ułatwienia orientacji w nowych uregulowaniach prawnych, podajemy średnie liczby miejsc dostępnych w pojazdach komunikacji miejskiej w czasie obowiązywania nowych przepisów (tj od 25.03 do 11.04.2020):


    autobus komunikacji miejskiej – od 12 do 17 miejsc,
    tramwaj konstal 805 Na (krótki wagon) – 10 miejsc,
    tramwaj 121 N Pesa („ogórek”) – 20 miejsc,
    tramwaj M8C – od 21 do 27 miejsc


Apelujemy do pasażerów, ażeby każdy kto nie musi się przemieszczać – pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych przepisów, tym bardziej, że ZKM i prowadzący pojazdy nie mają możliwości aby bezpośrednio pilnować przestrzegania tego ograniczenia.

 
Prosimy pasażerów o odpowiedzialne podejście do nowych przepisów i całej sytuacji – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o oczekiwanie na kolejny kurs lub korzystanie z alternatywnych połączeń lub sposobów przemieszczania się.

 
Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, ponieważ miasto stara się podchodzić do tematu transportu zbiorowego elastycznie i odpowiednio reagować na zmieniającą się sytuację. ZKM w Elblągu zwraca się jednocześnie z prośbą o zgłaszanie kursów w których dostępna liczba miejsc w pojazdach okaże się niewystarczająca świetle obowiązujących przepisów. Zgłoszenia te będą niezwłocznie weryfikowane  i  w miarę dostępnych możliwości wprowadzane będą dalsze zmiany i korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.


Informacje na temat wprowadzonych zmian, korekt oraz dodatkowych autobusach na konkretnych kursach będzie można znaleźć na stronie internetowej ZKM w Elblągu (www.zkm.elblag.com.pl) oraz pod numerem infolinii ZKM: 55 235 55 00.

 

 

Michał Górecki
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ ...
  Środa, 25.03

  Redukowanie i zmniejszanie jest proste , a kiedy dowiemy się szczegółów na temat utrzymania czystości i dezynfekcjach pojazdów komunikacji miejskiej ?

 2. 2
  +10
  ~ Janusz
  Środa, 25.03

  A kto to sprawdzi? Czy kierowca nie wpuści ja za dużo będzie? I co mandaty będą? A kot dostanie, ten ostatni czy losowo? Przykład z dzisiaj miejsc 14 obecnych 18. I co?

 3. 3
  +6
  ~ komunikat
  Środa, 25.03

  Myślał, myślał i nic ten ZKM nie wymyślił. A czy alternatywne połączenie to zamówienie taxi na koszt ZKM i TE?

 4. 4
  +3
  ~ Kierowca KoronaBusa
  Środa, 25.03

  A inkubatory koronawirusa dalej go dystrybuują po Elblągu !

 5. 5
  +3
  ~ trzeba
  Środa, 25.03

  Z kanarów trzeba zrobić konduktorów. Bez konduktora to się chyba nie sprawdzi. Każdy Wiesiek będzie chciał jechać.

 6. 6
  --2
  ~ Obiecywał
  Środa, 25.03

  Że tramwaje konstal przestaną jeździć i co .Kłamca. I tak puste jeździ to wszystko.

 7. 7
  +3
  ~ M&M
  Środa, 25.03

  Czyli jak będę 11 przez trzy kolejne kursy to w pracy będę o 7 nie o 6 ? Co na to mój pracodawca?

 8. 8
  +8
  ~ Elblążanka
  Środa, 25.03

  A tak apropo proszę zobaczyć koło Urzędu skarbowego tramwaj nr. 3 godz. 05.35 ile jeździ ludzi w nim. I nikt tego nie widzi. Naprawdę to jest karygodne! Jeżeli mamy przestrzegać bezbieczenstwa to proszę podstawić dodatkowy tramwaj,bo jak mamy się uchronić od koronuwirausa... Szok!!!

 9. 9
  --1
  ~ gość
  Czwartek, 26.03

  Do Elblążanki - po pierwsze jak pani widzi ,że jest za dużo pasażerów to proszę opuści wagon ,albo nie wchodzić wtedy Pani zadba o swoje bezpieczeństwo i pozostałych, po drugie jak nie zadbamy osobiście o swoje bezpieczeństwo to nikt inny nie zadba, po trzecie zakładam że w obecnej sytuacji firmy przewozowe również borykają się z brakami kadrowymi, no ale panią to nie interesuje pani żąda aby więcej pojazdów był na mieście kosztem zdrowia tych ludzi. Moja rada na przemieszczanie się po mieście to spacer albo rower. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 10. 10
  +2
  ~ Mieszkanka
  Czwartek, 26.03

  To jest masakra nie to ze ZKM wymyślił zeby komunikacja jeździła na rozkladach sobotnich gdzie czlowiek nie moze dostac sie do pracy normalnie to teraz co jak przyjedzie autobus lub tramwaj i bedzie wiecej ludzi to nie dostanie sie ten co stoi na przystanku do pracy bo komunikacja go nie pozwoli mu wsiąść Masakra ludzie opamietajmy sie jak ktos ma sie zarazic i tak sie zarazi nie ma na to rady skoro ten wirus jest w powietrzu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3077208995819