Niedziela, 5.04.2020, Imieniny: Irena, Wincenty, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Powstało Stowarzyszenie "Tolkmicko – Gmina na fali". Chcą zmieniać otoczenie, zaczną od walki z koronawirusem

19.03.2020, 12:30:50 Rozmiar tekstu: A A A
Powstało Stowarzyszenie "Tolkmicko – Gmina na fali". Chcą zmieniać otoczenie, zaczną od walki z koronawirusem
Powstaje nowe stowarzyszenie “Tolkmicko – Gmina na fali”. Na działaczy społecznych od początku czekają wyzwania, organizacja włączyła się bowiem do walki z koronawirusem.
 
Stowarzyszenie znajduje się obecnie na etapie rejestracji. Do udziału w jego pracach zapraszani są wszyscy, którym los gminy Tolkmicko leży na sercu. Pierwszy poważny sprawdzian Gmina na fali przechodzi na bieżąco. Ich "chrztem bojowym" jest bowiem wspieranie lokalnej społeczności podczas pandemii COVID-19.

- Chcemy zintegrować wszystkie środowiska w naszym mieście. Naszym celem jest pomoc mieszkańcom Tolkmicka oraz rozwój regionu. Dlatego też nie tracimy ani chwili i przystąpiliśmy do pomocy w walce z koronawirusem. Nasi wolontariusze mają pomagać osobom starszym w codziennych sprawach: zakupach czy dostarczeniu opału do mieszkania. - relacjonuje Michał Gzowski - inicjator stowarzyszenia.

Działalność prospołeczna to jedna z głównych idei przyświecających organizacji. Działacze chcą także wspierać inwestycje w gminie oraz działania mające na celu integrację i aktywizację mieszkańców.

- Projekt Tolkmicko – Gmina na fali to inicjatywa dla tych, którym los naszego miasta nie jest obojętny. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą sprawić, że nasza mała ojczyzna będzie jeszcze piękniejsza - mówi Magdalena Zientara- Prezes Stowarzyszenia.
 
Z pewnością wkrótce usłyszymy o kolejnych działaniach organizacji. Działacze Stowarzyszenia zapraszają do kontaktu osoby, które potrzebują pomocy lub chcą wesprzeć ich działalność.
 
 

Michał Gzowski
Tolkmicko- Gmina na fali

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ ...
  Czwartek, 19.03

  Dobra inicjatywa . Tolkmicko małe , ale pewnie są samotne osoby wymagające pomocy .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.