Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Informacja z posiedzenia WR Dialogu Społecznego w sprawie strajku w TE

25.02.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Informacja z posiedzenia WR Dialogu Społecznego w sprawie strajku w TE
Fot.Ryszard Biel

Dziś w Olsztynie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, dotyczące trwającego strajku w spółce Tramwaje Elbląskie. Prezydenta Witolda Wróblewskiego reprezentowali: Wiceprezydent Janusz Nowak oraz Dariusz Ostrowski – Dyrektor Departamentu Gospodarki Miasta. W posiedzeniu uczestniczył także dyrektor spółki Tramwaje Elbląskie Andrzej Sawicki.

 

Podczas spotkania strony przedstawiły swoje argumenty dot. trwającego sporu i żądań związkowców. Wiceprezydent Janusz Nowak poinformował członków Rady o trwających pracach powołanego przez Prezydenta zespołu ds. analizy kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu, który szuka możliwości wygenerowania oszczędności w kosztach spółki Tramwaje Elbląskie w najbliższych miesiącach.

 

W przyjętym stanowisku Rada zarekomendowała kontynuację rozmów przez obie strony oraz na prośbę związkowców doprowadzenie do jak najszybszego spotkania przedstawicieli związków zawodowych z Prezydentem Miasta. Wiceprezydent Janusz Nowak zadeklarował, że do takiego spotkania dojdzie najpóźniej do 28 lutego br.

 

Joanna Urbaniak UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Slawsia Otieczestwo
  Wtorek, 25.02

  Przecież to jakiś bełkot. Gdzie jest kasa z oszczędności z akcji zima, której w tym, roku nie było? Przecież tej kasy wystarczyłoby na dwukrotnie większe podwyżki niż chcą tramwajarze.

 2. 2
  +7
  ~ fiki miki
  Wtorek, 25.02

  Czy pan przewodniczący Czyżyk uzyskał zgodę od prezydenta na zwołanie Nadzwyczajnej RM w sprawie postulatów płacowych tramwajarzy?

 3. 3
  +5
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 25.02

  Pan Prezydent Elbląga otrzymał cenne wskazówki z Olsztyna, tak jak niegdyś sekretarze PZPR z Moskwy. Olsztynska metropolia poradziła mu: chłopie, nie siedź w ratuszu i nie czekaj że się samo rozwiąże. Wstań za biurka, zdejmij z siebie zbroję twardziela, przepędź tchórza który tam siedzi i wpadnij do TE pogadaj z ludźmi. Po ludzku a nie jak nadęty buc. Oni tam właśnie na takiego prezydenta czekają, są skłonni się dogadać, na pewno pójdą na jakieś ustępstwa. Boże, co się z tym Wróblewskim dzieje? Do najprostszych spraw potrzebny mu Olsztyn?

 4. 4
  +14
  ~ !!
  Wtorek, 25.02

  Zieliński mu tak doradza!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.