Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent Wróblewski: Należy wykorzystać pomysły młodych ludzi do życia w samorządzie

19.02.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Wróblewski: Należy wykorzystać pomysły młodych ludzi do życia w samorządzie
Fot.Ryszard Biel

Od 12 lutego Prezydentem Euroregionu Bałtyk jest Witold Wróblewski. - Określiliśmy pewne priorytety i chcemy wykorzystać czas rocznej prezydencji do tego, aby mocniej zaakcentować pewne działania. Jednym z priorytetów jest  aktywizacja młodzieży – mówił Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 

Projekt South Baltic Youth Core Group Networks (sieć Grup Młodzieżowych Południowego Bałtyku) rozpoczął się dwa lata temu. Oprócz Elbląga bierze w nim udział Iława, Gdynia, Nowe Miasto Lubawskie, Dzierzgoń, Telsiai (Litwa) oraz Hassleholm (Szwecja).


Dziś, 19 lutego, w Ratuszu Staromiejski odbyła się wizyta studyjna poświęcona prezentacji polskich uwarunkowań pracy z młodzieżą oraz doświadczeń we współpracy z młodzieżą w Gminie Miasta Elbląg.
- Wizyta Studyjna jest kluczowym elementem projektu South Baltic Youth Core Group Networks Celem wizyty jest zobrazowanie obecnej sytuacji młodzieży w Polsce oraz szeroko pojętej partycypacji obywatelskiej – mówiła Małgorzata Samusjew, dyrektor sekretariatu Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk RP.


Na czym polega projekt? - Ma on na celu zwiększenie świadomości roli samorządu lokalnego w życiu lokalnym oraz zwiększenie możliwości współdecydowania przez młodych mieszkańców – wyjaśniała Małgorzata Samusjew. - Młodzi ludzie dzięki temu mają okazję zaprezentować wypracowane przez siebie rozwiązania i przeprowadzić konstruktywne dyskusje z przedstawicielami lokalnych władz z ich miast.

 

Wielu samorządowców przyznaje, że brakuje młodej strony samorządowej. Należy wykorzystać potencjał, energię, możliwości i pomysły młodych ludzi do życia w samorządzie. Nie na zasadzie biernego słuchacza, tylko aktywnego obywatela. Mamy Młodzieżową Radę Miasta, która jest zaangażowana w ten projekt. Zależy nam na tym, aby pewne mechanizmy, propozycje występujące w różnych krajach można było wykorzystać. Należy dać młodzieży narzędzia, motywację i możliwości wymiany kontaktów do tego, aby nauczyli się samorządności

– podkreślił Witold Wróblewski.


Jak podkreślił Prezydent to jeden z trzech kierunków, jakie wyznaczył Zarząd Euroregionu. - Drugi to szeroko pojęta polityka klimatyczna i ochrona środowiska, która w tej chwili jest wielkim wyzwaniem nie tylko dla samorządu, ale też kraju. Trzeci kierunek to innowacja w samorządach. Wiele mniejszych gmin ma dalej duże problemy. Chodzi nam o innowacje w kierunku wsparcia mniejszych samorządów – wymieniał Witold Wróblewski.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / Euroregion konferencja Prezydenta ( zdjęć 28 )
Dodano: 2020-02-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ trzecia prawda
  Środa, 19.02

  Hipokryzja samorodek. Konkrety, fakty? Na co miała MRM wpływ w Elblągu? Jaki projekt zgłosiła na przestrzeni np. 10 lat i co zostało zrealizowane poza "posiedzeniami"? Jaki jest średni wiek prezydenta i v-ce prezydentów, czyli zarządu miasta - zapewne dziecięcy skoro nie młodzieżowy lub młody? Z jakim uwielbieniem patrzy antek na wicia gdy ten mówi "prawdę" i wzajemnie witek na antka też w ekstazie "prawdy". Konkrety są takie same jak w przypadku RM, UM - decyduje jeden a pozostali ćwiczą wymachy i "posiadują". Po 50-tce powinno się mieć ograniczony wpływ na życie społeczne bez badań psycholekarskich. Ilu młodych musiało wyjechać za chlebem w ostatnich 6 latach? Ilu absolwentów uczelni wróciło do Elbląga w tym czasie? Skład "posiadujących" nic chłopakom nie mówi? Południowy Bałtyk?

 2. 2
  +13
  ~ Panie - wybacz
  Środa, 19.02

  Gości przyjął zgodnie z rodowym zwyczajem - przy pustym stole z wodą tylko dla siebie. szatni też nie było. Czego się Jan nie nauczył tego witek nie przestrzega - młodzież się uczy i wychowuje na wzorcach.

 3. 3
  +10
  ~ Hegemonka
  Środa, 19.02

  Prezydent jedno mówi , a czyni zupełnie inaczej. Przykładem jest notoryczne obsadzanie stanowisk ludźmi w wieku emerytalnym i bez żadnych pomysłów, byleby tzw. swoi.

 4. 4
  +8
  ~ Edmund Szwed
  Środa, 19.02

  Polecam materiał z kampanii wyborczej z roku 2014 wypowiada się "kwiat"aktualnie rządzących Elblągiem. Rewelacja a szczególnie, kiedy wypowiada się prezydent Pan Janusz Nowak. .. od 43 minuty https://ro.com.pl/debata-kandydatow-na-prezydenta-elblaga-2/01169356?fbclid=IwAR0hhBNB_VlXm5i7v019tl3LQxluGGycxu4vRaswj4Tfy8V7daTnRhIzmDk

 5. 5
  +10
  ~ bugi
  Środa, 19.02

  zagubiony, bez wizji, zwyczajnie NIKT gdzie ludzie mieli oczy postkomunistyczny elbląg młodzi uciekają a prezydent samopoczucie doskonałe nieszczescie dla miasta wróblewski nowak i ta cała postkomunistyczna totalna opozycja

 6. 6
  +9
  ~ Misia
  Środa, 19.02

  To Pogoń tych na emeryturę bo metody do ludzi przerażają więc o kim o czym ta gafka?

 7. 7
  +9
  ~ Obłuda
  Środa, 19.02

  jakie to innowacyjne, niesamowite! tylko najpierw proszę zapytać się tych młodych czy młodszych z jakiego powodu odchodzą z pracy lub zmieniają miejsca , w jakich okolicznościach i zapytać przez kogo!

 8. 8
  +5
  ~ Lustro
  Czwartek, 20.02

  Panie prezydencie, jak pan rano wstaje, i patrzy pan w lustro, np. golac się albo myjac zęby, to nie jest panu wstyd? Ok, może nie ma pan lustra, to może jak pan idzie do ludzi, to może pan im spojrzeć w oczy, i powiedzieć, jestemmprezydentem, któremu zależy na mieszkańcach, a nie na partyjnych układach? Zaraz pewnie będzie referendum, i co pan zrobi, większość nas głosujących na pana (A bardziej przeciw pis) już tego nie zrobimy, na karierowiczow z POstołków też nie!

 9. 9
  +6
  ~ Hipokryt !
  Czwartek, 20.02

  Tyłem do młodych, średnich i starych. Do wszystkich !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.