Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Świąteczne Spotkania Elblążan rozpoczęte. "Zapraszamy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, żeby do nas przychodzili "

14.12.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Świąteczne Spotkania Elblążan rozpoczęte. "Zapraszamy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, żeby do nas przychodzili "
KS

Pierwszy dzień Świątecznych Spotkań Elblążan Anno Domini 2019 rozpoczął dwudniową fiestę przygotowującą mieszkańców naszego miasta do świąt Bożego Narodzenia.


Już przed południem w sobotę (14.12) na ulicy Stary Rynek kłębił się tłum przechodniów. Jedni spacerowali podziwiając przygotowaną z tej okazji scenografię, inni przyszli po zakupy. Dla jednych i drugich przygotowano wiele atrakcji.

- To wszystko jest przygotowane dla naszych mieszkańców. Mamy dwie karuzele, choinkę, szopkę, ramkę z Piekarczykiem, z którą możemy sobie zrobić świąteczną fotografię, no i nie mogło zabraknąć  tronu, Śnieżynek i Mikołaja, z którym również można sobie zrobić zdjęcie

- wymienia Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki UM.


Piękna karuzela z wirującą filiżanką i końmi,  usytuowana w pobliżu choinki cieszy się ogromnym powodzeniem najmłodszych elblążan, podobnie jak uścisk dłoni Mikołaja przywołującego do siebie dzieci głośnym dzwonieniem.

- Nie bałam się

– mówi 5-lenia Zuzia, która chwilę wcześniej siedziała na tronie obok Mikołaja i Śnieżynek. Pamiątką z tego niecodziennego spotkania będzie zdjęcie wykonane przez tatę.


Organizatorzy Świątecznych Spotkań Elblążan przyznają, że zainteresowanie wystawców jest spore. W tym roku swoje stragany z różnościami wystawiło ponad 70 handlowców.

- Od dzisiaj zaczęły się Świąteczne Spotkania Elblążan na Starym Rynku. Mamy moc atrakcji, wielu wystawców, oprócz tego mamy wspólne gotowanie, można zjeść coś ciepłego, a także posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu naszych rodzimych zespołów. Na koniec każdego dnia odbędzie się koncert . Dzisiaj gwiazdą wieczoru będzie zespół Dikanda ze swoim najnowszym repertuarem z płyty „Dikanda kolędowo”, a jutro będzie występ elbląskiego chóru Alta Trinita, który całkowicie przeniesie nas w nastrój  świąteczny

– dodaje Adam Jocz .


Wśród stoisk oferujących wyroby ze srebra, ręcznie wykonane zabawki, ozdoby choinkowe, obrusy, ciepłe czapki i rękawiczki,  gros stanowią stoiska gastronomiczne. Wędzone mięsa i wędliny, sery, miody, nalewki , wypieki kuszą nęcącym zapachem i smakowitym wyglądem.

- My przychodzimy co roku po wędliny i ciasta.  Nie trzeba jechać na Litwę po te pyszne drożdżówki czy do Białegostoku po sękacze, ani w góry po oscypki, albo inne smakołyki. Wszystko przyjeżdża do nas, i to jest dobre

– mówi pan Jan, który z małżonką wybiera ciasta drożdżowe z Wilna.

- Rozglądam się za ciekawymi prezentami. Staram się w tym okresie rozpoczynać polowanie na upominki pod choinkę. Lubię, gdy są inne niż w sklepach, a na jarmarku zawsze coś takiego się znajdzie

– przyznaje pani Halina.

- Ja przyszłam, żeby zobaczyć tegoroczną dekorację. Muszę przyznać, że jest inna niż w ostatnich latach i to inna na lepsze. Bardzo mi się podoba. Jest trochę tak, jak na amerykańskich filmach bożonarodzeniowych. Dobrze, że wszystko jest przemyślanie rozmieszczone. Strefa muzyczna ze sceną w jednym końcu, w centum strefa dla dzieci z szopką, choinką, Piekarczykiem i karuzelą, i osobno stragany. Wszystko tworzy całość, ale nikt nikomu nie przeszkadza. Gratuluję organizatorom

– mówi pani Elżbieta.


Wśród stoisk wyróżnia się szczególnie jedno, usytuowane tuż przy Ratuszu Staromiejskim, w którym pracownicy elbląskiego Urzędu Miejskiego zbierają dary i datki dla  zwierząt ze schroniska.

- 14 i 15 grudnia, podczas Świątecznych Spotkań Elblążan jest ustawione wspólne stoisko elbląskiego Schroniska dla zwierząt i Biura Prezydenta Miasta. Zbieramy, tak potrzebną w okresie zimowym karmę, środki czystości, które służą do dezynfekcji boksów, zbieramy ciepłe koce. Wszystkie te rzeczy, które pozwolą zwierzakom w dobrej kondycji przetrwać  zimę. Liczymy, że elblążanie, jak w tamtym roku, przyjdą i przekażą te potrzebne rzeczy. Myślę, że się nie rozczarujemy. Mieszkańcy mogą przynosić dary przez cały okres jarmarku, można też wesprzeć finansowo wrzucając dowolną kwotę do puszki. Po Starym Rynku chodzą też wolontariusze, którzy również zbierają na Schronisko. Można kupić kalendarze ze zdjęciami zwierzaków z elbląskiego schroniska

– opowiada o akcji Łukasz Mierzejewski, inspektor ds. kontaktów z mediami UM.


W tym roku elbląskie schronisko wspomaga inną placówkę dbającą o zwierzęta potrzebujące pomocy człowieka.

-Na scenie (ok. godz. 17:30), będzie licytacja miejskich gadżetów, miejskich wydawnictw, kalendarzy i trzech koszulek z autografem znanego hokeisty Mariusza Czerkawskiego. Dochód przeznaczony zostanie na elbląskie schronisko i budowę azylu dla dzikich zwierząt w Poznaniu. To taka nasza akcja solidarnościowa z tym budującym się azylem. Zapraszamy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, żeby do nas przychodzili

– dodaje Łukasz Mierzejewski.   

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 24 )


Galeria / Świąteczny Jarmark ( zdjęć 131 )
Dodano: 2019-12-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ kiki
  Sobota, 14.12

  Ale najważniejsze to jest to że administrator "nic nie mogę" bawi się w ... kucharza?

 2. 2
  --2
  ~ kolińskinaprezydenta
  Sobota, 14.12

  Cóż powiedzieć. Kto był to zobaczył tą nędzę świąteczną. Dni Elbląga to przy tym impreza metropolitalna.

 3. 3
  +3
  ~ Kancelaria Prawna
  Sobota, 14.12

  JJeśli ktos kto jadl bigos mial dzis sraczke zapraszamy do współpracy.

 4. 4
  +2
  ~ wicia
  Niedziela, 15.12

  Panie dyrektorze od promocji, kultury i "turystyki", te karuzele to weź je pan do swojego ... ogródka.

 5. 5
  0
  ~ Antycypisek
  Poniedziałek, 16.12

  Bida bida bida....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.