Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Wspierajmy elbląskie czworonogi podczas Świątecznych Spotkań Elblążan

13.12.2019, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wspierajmy elbląskie czworonogi podczas Świątecznych Spotkań Elblążan

Podczas nadchodzących Świątecznych Spotkań Elblążan nie tylko wzajemnie przełamiemy się opłatkiem, posłuchamy kolęd, czy zrobimy świąteczne zakupy. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy będą mogli również wesprzeć elbląskie Schronisko dla zwierząt, które opiekując się bezdomnymi czworonogami zawsze liczy na pomoc ludzi dobrego serca.

 

Czekamy  w namiocie
Specjalnie oznaczony namiot, gdzie będzie można wesprzeć Schronisko, ustawiony będzie przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę i niedzielę (14 i 15 grudnia) od godz. 11 do zakończenia imprezy na Starym Rynku.    

Kwestujemy na starówce
W pobliżu namiotu i wzdłuż Starego Rynku prowadzona będzie wspólna kwesta pracowników Schroniska, pracowników Biura Prezydenta Miasta i uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. W tym roku zbiórka przeznaczona zostanie na zakup ocieplanych bud dla psów.  

Licytujemy na scenie
Na głównej scenie Świątecznych Spotkań Elblążan prowadzone będą także licytacje gadżetów, z których dochód również przeznaczony będzie na potrzeby zwierząt przebywających w elbląskim schronisku, a także wsparcie budowy azylu dla dzikich zwierząt w Poznaniu.

 

W tym roku wylicytować będzie można koszulki  z autografem  znanego hokeisty Mariusza Czerkawskiego, wydawnictwa elbląskie, praktyczne torby z napisem „Elbląg” oraz piękne elbląskie kalendarze.

Elblążanie będą mogli również wesprzeć zwierzęta w bezpośredni sposób przynosząc do namiotu:

•   dobrej jakości karmę suchą oraz mokrą dla psów i kotów. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy dobrej jakościowo karmy
•    koce, ręczniki bawełniane
•    żwirek dla kotów (szczególnie w formie pelletu)
•    klatki transportowe dla psów i kotów (różne rozmiary - najlepiej duże)
•    smycze, obroże
•    szczególna prośba w tym roku dotyczy przekazywania ręczników papierowych, podkładów higienicznych i płynów zawierających chlor (takich jak Domestos), które używane są do dezynfekcji i mycia kojców.

 

Wszystkie te rzeczy pozwolą zwierzętom w lepszych warunkach przetrwać zimę i zachować dobrą kondycję.

Dodatkową atrakcją zbiórki będzie możliwość kontaktu ze zwierzętami ze schroniska. Ten kontakt szczególnie lubią dzieci, które nie mają swojego zwierzaka. Będzie można podejść do sympatycznego psa, pogłaskać go, zrobić sobie z nim zdjęcie.

Zachęcamy do pomocy, czeka na nią ponad 170 psów i 80 kotów. Zapraszamy na Świąteczne Spotkanie Elblążan! Nasze hasło, jak co roku, brzmi: Weź się podziel, Weź mnie kochaj!

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.