Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dwa lata po powodzi rozpoczęły się roboty przy umacnianiu brzegu Srebrnego Potoku

21.11.2019, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dwa lata po powodzi rozpoczęły się roboty przy umacnianiu brzegu Srebrnego Potoku
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Zarząd Zieleni Miejskiej zwrócił się z prośbą do mieszkańców naszego miasta o niekorzystanie z czerwonego szlaku na czas prac związanych z umocnieniem brzegu Srebrnego Potoku.

 

Dziś, 21 listopada, rozpoczęły się roboty przy umacnianiu brzegu Srebrnego Potoku.

Szlak czerwony został zamknięty po powodzi w 2017 r. i przebywanie osób na szlaku ciągle stanowi zagrożenie. Ponadto osoby postronne przebywające w zasięgu robót umacniających skarpy mogą zakłócać prowadzone prace

 

– informuje Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu.
 

- Teren budowy oznaczają tablice informacyjne po obu stronach naprawianego odcinka – zaznaczył w komunikacie Leon Budzisiak.

Prace mają potrwać do 15 grudnia br.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ A minóg?
  Czwartek, 21.11

  To ZZM prowadzi prace? Miał być jakiś super zespół po przetargu, jako "jedyny spełniający wymogi formalne". Minoga już nie ma? Minóg zimuje na 3 piętrze. Zapewne taka sama praca wre jak na przekopie.

 2. 2
  0
  ~ biegtożycie
  Czwartek, 21.11

  No i brawo 15 grudnia przyjdziemy pobiegać po remoncie

 3. 3
  +2
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 21.11

  Faktycznie, ekipa instaluje się na placu budowy. Jedno proste pytanie: czy organizacja budowy spełnia warunki prawa budowlanego? Chyba że przygotowania jeszcze trwają... Prośba do mieszkańców o niekorzystanie ze szlaku na czas prac jest ok. Tyle że mało widoczne tabliczki nie załatwiają niczego. Może jeszcze nie czas, ale inspektor budowlany powinien zajrzeć na budowę. Póki co ścieżki spacerowe rozjeżdżane są przez samochody osobowe, i to z szybkością przeczącą zdrowemu rozsądkowi, tak ciężko przejść kilkadziesiąt metrów...? Bo że ciężki sprzet musiał tam dojechać, to nie podlega dyskusji.

 4. 4
  +5
  ~ Marian Fonfara
  Czwartek, 21.11

  Nie narzekać. Minogi mają się dobrze. W ostatni weekend odbyła się akcja przesiedlenia odłowionych minogów strumieniowych z odcinków koryta Srebrnego Potoku, których prawy brzeg będzie umacniany, w miejsca w których będą się czuły wspaniale i będą miały pełny wypas. Nad wszystkim czuwa RDOŚ. Trzymać kciuki, a do końca roku zostanie naprawiony i udostępniony cały szlak. Polecam szykować kijki, buty do biegania i smarować mechanizmy rowerów. Życzę dużo optymizmu, spotkania na odtworzonym szlaku, sympatycznego dzień dobry wypowiedzianego przez mijane osoby. Kochajmy bliźniego. Zero hejtu. Miłych snów i spokojnego wieczoru.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.