Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wizyta w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji

15.11.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wizyta w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji
Fot. 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana

W czwartek, 14 listopada, Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód (DWDP-W) odwiedzili Dowódca U.S. Army Europe oraz Inspektor Wojsk Lądowych Bundeswehry. Była to ich pierwsza wizyta w Elblągu.
 

Dowódcę U.S. Army Europe gen. broni Christophera G. Cavoli oraz Inspektora Wojsk Lądowych Bundeswehry gen. broni Jörga Vollmera powitał dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gen. dyw. Krzysztof Motacki wraz z kierowniczą kadrą dowództwa. W powitaniu uczestniczyli również Starsi Oficerowie Narodowi reprezentujący państwa, których żołnierze wchodzą w skład DWDP-W. Przybyłym do Elbląga oficerom towarzyszył dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód gen. broni Sławomir Wojciechowski.

Podczas wizyty goście zapoznali się z siedzibą dowództwa dywizji, jej historią oraz zadaniami. Generałowie rozmawiali również o współpracy z żołnierzami z Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych, a także o planach szkoleniowych, zwłaszcza w kontekście udziału dowództwa w przyszłorocznym, organizowanym przez U.S. Army Europe, ćwiczeniu Defender Europe 2020. Podczas tego ćwiczenia elbląskie dowództwo dowodzić będzie m.in. jednostkami z Niemiec i Hiszpanii. Pobyt w Elblągu był również okazją do obejrzenia sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W.

Przyjazd do Elbląga poprzedziła wizyta w dowodzonej przez Amerykanów grupie bojowej, która stacjonuje w Bemowie Piskim w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (ang. enhanced Forward Presence – eFP). Podczas wizyty w Bemowie Piskim gościom towarzyszyli Szef Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Piotr Malinowski oraz Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Norbert Iwanowski.

mjr Dariusz Guzenda
Biuro Prasowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Szkoda
  Piątek, 15.11

  Będą wizyty NATO i przeglądy w wojsku w Elblągu szkoda ze lotnisko w Elblągu nie jest remontowane. PIS w Elblągu na pikniku lotniczym przed wyborami obiecalo budowe nowej ulicy i remont lotniska. A po wyborach???? Moze wojsko pomoże w budowie utwardzonego pasa startowego. Skorzystają wszyscy.

 2. 2
  +1
  ~ Dzban
  Sobota, 16.11

  Baniaki :)

 3. 3
  +1
  ~ alakan
  Niedziela, 17.11

  i zaś świętowanie, 2-3 razy w miesiącu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.