Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pomagać zawsze warto

08.11.2019, 10:10:51 Rozmiar tekstu: A A A
Pomagać zawsze warto

VI Elbląski Bieg Niepodległości przebiegnie ulicami Elbląga już w najbliższy poniedziałek. W biegu głównym oraz dziecięcym weźmie udział łącznie 1100 biegaczy. W tym czasie wszyscy chętni, nie tylko uczestnicy biegu, będą mogli wesprzeć dwie akcje, które będą towarzyszyły temu wydarzeniu.
 

Trwa wielkie odliczanie dni do jednej z największych imprez biegowych w naszym mieście. Już w najbliższy poniedziałek, 11 listopada, z ul. Teatralnej wystartuje VI Elbląski Bieg Niepodległości, a przed nim odbędzie się Mały Bieg Niepodległości. W biegu głównym na 10 km oraz rywalizacji sztafet, które rozpoczną się o godz. 13.30 weźmie udział łącznie 600 miłośników tego sportu. Natomiast bieg dla dzieci rozpocznie się o godz. 11. Tu na liście startowej znajduje się aż 500 młodszych biegaczy, którzy podzieleni na 7 kategorii wiekowych wystartują na dystansach od 50 do 600 metrów.
 

Do pomocy przy przeprowadzeniu VI Elbląskiego Biegu Niepodległości włączyło się Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, które zebrało 130 wolontariuszy. Będą oni wspierali organizatorów w biurze zawodów, na trasie, przy punktach wodnych, w okolicy startu i mety. Wolontariusze będą również przeprowadzali zbiórkę, której celem jest zorganizowanie wsparcia dla Lidii Czarneckiej. Lidia to młoda, zdolna i pełna pasji elbląska szachistka, która ma na swoim koncie sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, niebawem ma szansę pokazać się światu - pojechać na Mistrzostwa Świata w szachach. Wyjazd ten jest związany z ogromnymi kosztami, których rodzina nie jest w stanie pokryć. Udział w zawodach tej kategorii to dla Lidii ogromna szansa. Może na nie pojechać tylko dzięki naszemu wsparciu.
 

– Lidia jest wieloletnią wolontariuszką, która swoją postawą społeczną niejednokrotnie udowodniła że potrafi zaangażować się w działania na rzecz innych, potrzebujących – mówi Laura Mickiewicz z Regionalnego Centrum Wolontariatu. – Dlatego teraz my możemy pomóc Lidce spełnić jej marzenie, jakim jest wyjazd na Mistrzostwa Świata w szachach.

Można też wpłacać darowizny na konto Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, numer konta: 92102017520000010200555425 PKO Bank Polski. Tytuł wpłaty: „dla Lidki”.
 

Drugą akcją, która będzie prowadzona 10 i 11 listopada w biurze zawodów VI Elbląskiego Biegu Niepodległości, jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, prowadzona we współpracy z Fundacją DKMS. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 35 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.
 

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
 

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku będzie przeprowadzona w biurze zawodów, które będzie mieściło się w sali konferencyjnej Lodowiska Helena przy ul. Karowej 1 w niedzielę (10 listopada) od godz. 10 do godz. 15 oraz w poniedziałek od godz. 9 do godz. 13.30.
 

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
Głównym sponsorem biegu są: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.
Sponsorami i partnerami biegu są: Lotto, Wawro Photography, Centrum Ubezpieczeń Expert, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Poligraficzne i Reklamowe Reproskan, North Fish, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wolność Fabryka Słodkości, Hotel Kahlberg.
 

MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Pieniążek
  Piątek, 08.11

  A może niech genialna Lidka lub rodzice, trenerzy sponsorów poszukają, bo ta żebranina na wszystkich miejskich stronach internetowych jest już po prostu niesmaczna. WOLĘ WESPRZEĆ SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT!

 2. 2
  0
  ~ Darczyńca
  Piątek, 08.11

  No właśnie szukają. Brawo Lidka!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.