Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„To z tej placówki rozchodzą się dobre, Korczakowskie prądy na całą Polskę”. Za nami Gala 65-lecia SOS-W nr 2

25.10.2019, 13:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
„To z tej placówki rozchodzą się dobre, Korczakowskie prądy na całą Polskę”. Za nami Gala 65-lecia SOS-W nr 2
Fot. Ryszard Biel
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu prowadzi przedszkole, szkołę podstawową oraz grupy wychowawcze. Opieką obejmuje ponad 140 dzieci. Dziś, 25 października, podczas uroczystej Gali obchodzono 65-lecie działalności placówki oraz 40-lecie nadania jej patrona Janusza Korczaka.
 
W Ratuszu Staromiejskim zebrali się ci, którym SOS-W nr 2 nie jest obojętny. Każdy z uczestniczących w wydarzeniu gości nie krył radości, że może uczestniczyć w tak wyjątkowym jubileuszu. Rodzinna atmosfera towarzyszyła wszystkim przez cała Galę.
 
 
Statystycznie 65 lat to są trzy pokolenia. Trzy pokolenia elblążan, którzy korzystali z zajęć Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. Chciałbym za te 65 lat serdecznie podziękować. Przed te lata zostało zrobione wiele działań, przedsięwzięć, włożono dużo pracy. Chciałbym podziękować za duże zaangażowanie ludzi
 
– mówił Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.
 
Dwa dni temu odbyło się oficjalne otwarcie minikompleksu integracyjno-sensoryczny "Konik polny" znajdującego się przy SOS-W nr 2. To jedyny taki plac zabaw w Elblągu. - To zasługa pani dyrektor SOS-w nr 2 i jej pracowników, że ten plac zabaw powstał. „Konik polny” został zrealizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego, ale to nie jest tak, że to się samo zrobiło. Trzeba było zgłosić wniosek i wygrać w głosowaniu – zaznaczył Witold Wróblewski. - To jest dobry przykład, który należy podkreślać, że warto samemu zawalczyć o to, co byśmy chcieli.
 
 
40 lat temu wybraliście patrona Janusz Korczaka wytyczając sobie drogę, kierunek, misję, którą chcecie po Korczakowsku realizować. To są piękne jubileusze, ale one miną jutro, a Wasza praca będzie trwała. Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory realizowali te piękne działania na rzecz osób potrzebujących. Wiem, jak trudna jest to praca
 
– mówił Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miasta.
 
Podczas uroczystości nie zabrakło części artystycznej przygotowanej przez wychowanków i pracowników SOS-W nr 2. - Chciałbym wyrazić swoje uznanie za występ dzieci i nauczycieli. W tym wytępię pokazaliście, co jest najważniejsze, jakie działania podejmujecie. Byłem wzruszony – dodał Antoni Czyżyk.
 
- Wielkopolska, Dolny Śląsk, Śląsk, Mazowsze – to my Korczakowscy z całej Polski przyjechaliśmy, aby swoją przyjaźnią i zachwytem wyrazić swoje podziękowanie nie tylko za pracę tutaj na miejscu. Właśnie w SOS-W nr 2 jest siedziba naszego okręgu północnego. I to właśnie z tej placówki rozchodzą się dobre, Korczakowskie prądy na całą Polskę – stwierdziła Barbara Sochal, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka w Warszawie.
 
Tego dnia padło wiele ciepłych słów w kierunku wszystkich pracowników (zarówno byłych, jak i obecnych) SOS-W nr 2. Nic w tym dziwnego, skoro praca nie jest dla nich obowiązkiem, a przyjemnością i mimo przeciwności losu mogą liczyć na siebie nawzajem traktując siebie jak członków „Korczkowskiej” rodziny.
 

 


 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / 65 lecie SOS-W nr 2 ( zdjęć 48 )
Dodano: 2019-10-25 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ milczenie
  Piątek, 25.10

  Jesteście wielcy, bo docieracie do ludzi "innych" a jednak wspaniałych. Może nawet przez swą inność wspaniałych. Milczą bohaterowie codziennego trudu o usamodzielnienie się nieco słabszych. W cieple ich pracy grzeją się "zasłużeni z których mowy nic a nic nie wynika - "...zostało zrobione wiele działań", "chciałbym podziękować za duże zaangażowanie ludzi". Podziękuj i to w ukłonie. A "duże zaangażowanie ludzi" też mówi wiele o mówcy.

 2. 2
  +1
  ~ Miejscowy
  Sobota, 26.10

  Szkoda tylko, ze nikt nie wspomnial z imienia i nazwiska tych ktorzy ta ciezka prace wykonuja. Za to wlodarze miasta wypromowani jak zwykle. Smutne.

 3. 3
  0
  ~ Miejscowy
  Sobota, 26.10

  Szkoda tylko, ze nikt nie wspomnial z imienia i nazwiska tych ktorzy ta ciezka prace wykonuja. Za to wlodarze miasta wypromowani jak zwykle. Smutne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.