Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg stawia na promocję przez sport? Ponad 100 tys. zł trafi do dwóch klubów

22.10.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg stawia na promocję przez sport? Ponad 100 tys. zł trafi do dwóch klubów
Fot. Ryszard Biel

Finansowe wsparcie z budżetu miasta po raz kolejny w tym roku popłynie do dwóch elbląskich klubów sportowych. Olimpia Elbląg otrzyma 57 tys. zł, a EKS Start 78 tys. zł za promowanie miasta.

Na początku października Miasto ogłosiło dwa przetargi na promocję Elbląga poprzez udział w rozgrywkach sportowych: PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej i II ligi piłki nożnej. W tej sytuacji chyba nie dziwi fakt, że swoje oferty zgłosiły tylko dwa elbląskie kluby, które spełniały warunki postawione już w tytule postępowania. Dziś, 22 października, poznaliśmy wyniki przetargów.

78 tys. zł (brutto) na promocję Gminy Miasto Elbląg poprzez udział w rozgrywkach sportowych PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej otrzyma Elbląski Klub Sportowy Start. Z kolei Klub Sportowy Olimpia otrzyma 56 826 zł (brutto) za promocję Elbląga poprzez udział w rozgrywkach sportowych II ligi piłki nożnej.

W zamian kluby mają m.in. umieszczać nazwę miasta Elbląg przy nazwie drużyny we wszystkich materiałach i komunikatach medialnych, herb miasta i nazwa Elbląg pojawi się również na koszulkach zawodników i materiałach promocyjnych.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Kibic OE x
  Wtorek, 22.10

  pytam się po co topić kasę w zapyziałej olimpii.? to wywalanie kasy, obciąć kase dla tych kopaczy to może się ruszą

 2. 2
  --1
  ~ kiki
  Wtorek, 22.10

  To Elbląg ich promuje, więc to te drużyny powinne zasilać kasę miasta na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.

 3. 3
  --3
  ~ aż tyle?
  Wtorek, 22.10

  To prawie jak stypendium dla zdolnych uczniów 100 zł na semestr. Kasa powala. Pewnie nie starczy (brutto) na umieszczenie logo miasta na koszulkach.

 4. 4
  +5
  ~ Ryszard Klim
  Wtorek, 22.10

  Tylko tyle? Musi być jakiś haczyk. I chyba jest. I są dojne krówki czyli my. Rok 2018: EPEC : Olimpia Elbląg- 118 tys.; EKS Start- 150 tys. Tylko tyle.Musi być jakiś haczyk. Jest i są dojne krówki. Rok 2018: -EPEC- Olimpia Elbląg-118 tys.; EKS Start-150 tys. -EPWiK- Olimpia Elbląg-20 tys.; EKS Start -80 tys. -ZUO- EKS Start- 4 tys. Rok 2019 ( styczeń-sierpień): -EPEC-163 tys.; EKS Start- 163 tys.; ( wynik spółki: brutto minus 586 tys.; netto minus 1 milion 209 tys.) -EPWiK-Olimpia Elbląg-10 tys.; EKS Start- 80 tys. -ZUO- EKS Start- 4 tys. Pozdrawiam

 5. 5
  +3
  ~ Ryszard Klim
  Wtorek, 22.10

  Przepraszam za "nałożenie się" pierwszych zdań.

 6. 6
  +7
  ~ aż tyle
  Wtorek, 22.10

  Panie Rysiu - To z kasy miejskiej, z portfela mieszkańca, idzie trochę więcej niż ostatnia transza. Czyżby przekazujący komunikat wstydzili się lub chcieli to ukryć? Teraz starczy na emblematy miejskie i na "promocję przez sport" bo przez port się nie da. Panie rzeczywiście niosą sławę permanentnie, ale kopacze to już różnie.

 7. 7
  --7
  ~ kkel
  Wtorek, 22.10

  Panie Klim. Chylę czoła jednak czas odpocząć. Etaty śledczych w KMP obsadzone wakaty tylko na krawężnikach. Może bardziej interesujący temat: dotacja na zajęcia 60+ w szkole sportowej, "Promyku". Tam by Pan zdobył głosy wyborców!

 8. 8
  +4
  ~ intelekt czerepaka
  Wtorek, 22.10

  ~kkel - jesteś z PSL a przodkowie z Bieszczad? Dziwnie znajoma retoryka - nie ważne co, tylko kto i dlaczego. Genetyczna tendencja do ukrywania prawdy i gloryfikacji siebie, "bo mam władzę". Na szacunek trzeba zasłużyć, a Pan Ryszard podał tylko to co powinien podać UM i administrator miasta. Ile pokoleń musi jeszcze przeminąć aby stepowa podejrzliwość w was wygasła i pojawił się racjonalizm i przyzwoitość. Nawet Pan Klim zasłużył na łajania czerepaka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.