Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wizyta Przedstawicieli Wojskowych przy NATO w Elblągu

18.10.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wizyta Przedstawicieli Wojskowych przy NATO w Elblągu
fot. Biuro Prasowe Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód

Przedstawiciele Wojskowi przy NATO odwiedzili Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W).
 

W środę, 16 października, w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gościli Przedstawiciele Wojskowi przy NATO. Podczas wizyty towarzyszyli im dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód gen. broni Sławomir Wojciechowski oraz zastępca Szefa Sztabu Generalnego gen. dyw. Krzysztof Król. Pobyt w Elblągu był kolejnym etapem wizyty, która rozpoczęła się dzień wcześniej w Dowództwie Korpusu w Szczecinie.  

Oficerów przybyłych do Elbląga przywitał dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód gen. dyw. Krzysztof Motacki wraz z kierowniczą kadrą dowództwa. W powitaniu uczestniczyli również Starsi Oficerowie Narodowi reprezentujący poszczególne państwa, których żołnierze wchodzą w skład DWDP-W . Podczas wizyty goście zapoznali się z nową siedzibą dowództwa dywizji, jej zadaniami oraz planami szkoleniowymi na bieżący i przyszły rok. Przybyli do Elbląga oficerowie mieli również okazję zapoznać się ze sprzętem, którym dysponuje zabezpieczający działanie dywizji Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód.

Ostatnim etapem wizyty Przedstawicieli Wojskowych był przejazd do grupy bojowej, która w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (ang. enhanced Forward Presence – eFP) stacjonuje w Polsce. Podczas pobytu w Bemowie Piskim gościom towarzyszył dowódca DWDP-W generał Motacki. Żołnierze stacjonujący w Bemowie Piskim wchodzą w skład jednej z grup bojowych, których działania koordynuje elbląskie dowództwo. Podczas wizyty goście zostali zapoznani z historią oraz zadaniami 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz dowodzonej przez Amerykanów grupy bojowej. Mieli również okazję obejrzeć sprzęt wojskowy i porozmawiać  z żołnierzami służącymi w Bemowie Piskim.

 

***

Najważniejszym organem militarnym Sojuszu Północnoatlantyckiego jest Komitet Wojskowy NATO. W jego skład wchodzą szefowie obrony lub szefowie sztabów generalnych państw członkowskich, na co dzień reprezentowani przez Przedstawicieli Wojskowych przy Komitecie Wojskowym NATO. Realizacja tej funkcji odbywa się poprzez stały udział w pracach Komitetu Wojskowego oraz w pracach prowadzonych przez Międzynarodowy Sztab Wojskowy.

 

mjr Dariusz Guzenda

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Obserwujac
  Piątek, 18.10

  Jest wojsko NATO w Elblągu ale mało widoczne ,jest bo jest. W innych miastach jakos jest inaczej

 2. 2
  +3
  ~ Ploterek
  Piątek, 18.10

  Inaczej, czyli jak? Pomagają w Biedronkach zakupy pakować czy na rynku worki z ziemniakami przerzucają? W Elblągu nie stacjonują oddziały wojsk państw należących do NATO, tylko znajduje się dowództwo, czyli sami wodzowie. Indianie stacjonują gdzie indziej ;)

 3. 3
  +2
  ~ Ja
  Piątek, 18.10

  Kogo to obchodzi!?

 4. 4
  +1
  ~ lala
  Piątek, 18.10

  tak jest Ploterek, tutaj nie tyle wodzowie, co sami kowboje...

 5. 5
  +1
  ~ Gonzo
  Sobota, 19.10

  A właśnie, czemu nie pomagają w Biedronce?

 6. 6
  +1
  ~ mmmik
  Niedziela, 20.10

  i znów zakrapiana impreza, wojsko non stop imprezuje

 7. 7
  +1
  ~ rambo 11
  Niedziela, 20.10

  No i domy publiczne zacierały ręce liczyły dolary i euro-jedyna korzyść dla Elbląga

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.