Sobota, 18.01.2020, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ptasi weekend za nami

08.10.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ptasi weekend za nami
W miniony weekend w lasach Nadleśnictwa Elbląg pomiędzy Krynicą Morską i Piaskami odbył się 9 Ptasi Piknik.
Każdy kto lubi przebywać w lesie i interesuje się przyrodą, mógł pod okiem leśników i ornitologów z bliska podglądać niesamowity spektakl przyrodniczy jakim są jesienne migracje ptaków.
 
Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem Drapolicz oraz takimi organizacjami jak Fundacja Akcja Bałtycka, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Kuling, WWF, Ptacom, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a także Krynicą Morską, Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana i Parkiem Krajobraowym Wysoczyzny Elbląskiej, Technikum Leśnym w Tucholi oraz rybołowy on-line, odkrywali tajemnice świata ptaków przyrody i lasu przed przybywającymi na Ptasi Piknik gośćmi.

Ponadto uczestnicy Ptasiego Pikniku mogli spróbować swoich sił w pirografii, pomóc w obrączkowaniu ptaków, zobaczyć z bliska sowę śnieżną, na wieży obserwacyjnej policzyć przelatujące ptaki, zbudować, a potem zabrać do domu budkę lęgową dla ptaków i wziąć udział w wycieczce z ornitologiem.

Nikt nie wyjechał z pikniku z pustymi rękami, na wielu stoiska można było zdobyć ciekawe materiały edukacyjne oraz po odwiedzeniu wszystkich piknikowych atrakcji można było zdobyć oryginalny piknikowy magnes na lodówkę i plakat edukacyjny z sylwetkami ptaków.
 
W trakcie dwóch dni Ptasiego Pikniku ponad 1500 uczestników oraz ornitolodzy naliczyli 50 tyś. ptaków. Najwięcej przeleciało grzywaczy ponad 21 tyś., bogatek 10. tyś i mysikrólików 1973 i modraszek 517.
 
Dziękujemy wszystkim za udział.
 
Wydarzenie zostało sfinansowane przez Lasy Państwowe.

 

Jan Piotrowski
Nadleśnictwo Elbląg

 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ elblązkowo
  Wtorek, 08.10

  ptasi łikend - święto wróbla i czyżyka

 2. 2
  +2
  ~ byłem z rodziną
  Wtorek, 08.10

  Na pikniku było, jak za każdym razem, fantastycznie. Na szczęście dopisała pogoda i dzieci bawiły się cudnie. Ludzie, dlaczego nie korzystacie z takich atrakcji? Co prawda odbywało się to troszkę za Krynicą, ale przecież wiele osób jeździ na spacer nad morze. A na takim pikniku, nie dość że edukacja, to jeszcze zabawa na świeżym powietrzu. Wszystko co najlepsze dla naszych dzieci. :)

 3. 3
  +4
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 08.10

  Byłam w niedzielę .Pogoda nie dopisała ale i tak było fantastycznie jak co roku .Można było zobaczyć sowy i sokoły na żywo .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.