Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Symulatory dachowania i zderzeń na festynie

17.09.2019, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Symulatory dachowania i zderzeń na festynie

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - ETZT. Tematem tegorocznej edycji będzie: Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy, a hasłem przewodnim „Chodź z nami”. W sobotę odbędzie się przejazd rowerowy oraz festyn z licznymi atrakcjami.
 

Od 18 lat ETZT propaguje ekologiczne formy mobilności, takie jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma to na celu pokazanie różnorodnych korzyści, m.in.:  poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, tworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów. Główne elbląskie obchody ETZT odbędą się 21 września. Podczas Elbląskiego Dnia Bez Samochodu odbędą się: przejazd i festyn rowerowy, na które zaprasza Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
 

– Przejazd długości 8 km zostanie przeprowadzony ulicami Elbląga. Startujemy o godzinie 10 z Placu Jagiellończyka, a skończymy na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Agrykola – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
 

Trasa będzie biegła od Placu Jagiellończyka, przez ulice: Karowa – Teatralna – 12 Lutego -Armii Krajowej – Pocztowa – Rycerska – Tysiąclecia – Grunwaldzka – Lotnicza (wiadukt) – Fredry – Malborska – Łódzka – Skrzydlata – Lotnicza – Grunwaldzka – Mickiewicza – Kościuszki – Agrykola – Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3.
 

W związku Informujemy, że 21 września w godzinach 10.00 – 12.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na powyższych ulicach. W ramach zapewnienia bezpiecznego przebiegu przejazdu przewidziany jest udział służb Policji i Straży Miejskiej.

 

Po przejeździe między godziną 11 a 13:30 odbędzie się rowerowy festyn. Podczas festynu można będzie skorzystać z szeregu atrakcji, spośród których na szczególną uwagę zasługują symulatory: dachowania i zderzeń, jazda na bicyklach oraz na elektrycznych hulajnogach. Będzie także możliwość spaceru w alkogoglach i sprawdzenia się na rowerowym torze przeszkód.

– Dla tych zaś, co przyjdą bez rowerów przygotowaliśmy potyczki lekkoatletyczne dla dużych i małych, kolorowy deszcz, malowanie twarzy i malowanie na folii ,,stretch’’. Swoje stanowiska przygotują także służby mundurowe, a dla spragnionych czegoś dla ciała będzie kawiarenka i grill – dodaje Marek Kamm.
 

Ogłaszamy także dwa konkursy – na najbardziej oryginalny, nietypowy retro rower oraz na najbardziej elegancki strój rowerowy. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas pikniku na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3. Czekają atrakcyjne nagrody!
 

Zbiórka uczestników na Placu Jagiellończyka w najbliższą sobotę, 21 września. Ruszamy o godzinie 10.00. Zapraszamy.

 

Tekst i fot. MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ I znowu
  Wtorek, 17.09

  Symulator dachowania z olsztyna bo w Elblągu jest wojewódzki W O R D lecz traktowany jest jak powiatowy. Dlaczego nadal nie ma dużego miasteczka rowerowego dla dzieci Elbląg miasto 130tys.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1566410064697