Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Posprzątamy nasz kawałek świata. Finał akcji w piątek w Bażantarni

17.09.2019, 08:41:24 Rozmiar tekstu: A A A
Posprzątamy nasz kawałek świata. Finał akcji w piątek w Bażantarni
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Elbląg przygotowuje się do obchodów 26. edycji „Sprzątania świata - Polska 2019”, której finał przypada 20 września br. Tegoroczne hasło akcji to „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”.

 

Celem tej edycji jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.


Finał akcji - 20 września 2019 r., na terenie polany przy wiatach lasu Bażantarnia w Elblągu rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do ok. godz. 14:00.


Program dnia przedstawia się następująco:
-   9:45 – Rejestracja uczestników.
-   10:00 – Otwarcie uroczystości.
-    10:15 – Próba pobicia Rekordu Polski na największą lekcję ekologii.

Próba obejmuje:
-    część teoretyczną:
-    prelekcję dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów, którą wygłosi p. Eliza Leszczyńska-Rogalska z ZUO w Elblągu
-    część praktyczną:
-    wspólne sprzątanie świata;
-    ekologiczna gra miejska „Wielka tajemnica Małego Piekarczyka” dla uczniów szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych klas V-VI;
-    ekologiczne zawody sportowe dla uczniów przedszkoli.
-    13:00 – Wręczenie nagród.
-    13:15 – Próba pobicia Rekordu Polski na największy wzór kuli ziemskiej utworzony z ludzi.
Próba obejmuje ustawienie uczestników przedsięwzięcia na terenie polany przy wiatach lasu Bażantarnia na kształt kuli ziemskiej, aby pokazać, że tylko wspólne działania dają szansę na powodzenie i realny wpływ na otaczający nas świat.
-   ok. 14:00 – Zakończenie.

Nasze działania doceniła Pani Mira Stanisławska-Meysztowicz – Fundatorka Fundacji Nasza Ziemia, Inicjatorka Akcji „Sprzątanie Świata” w Polsce, w liście od Fundatorki czytamy: Życzę wspaniałego wydarzenia i dobrego czasu podczas sprzątania lasu Bażantarnia w Elblągu. Wierzę, że Rekord Polski zostanie ustanowiony zarówno w zakresie ekologicznej lekcji jak i wzoru naszego logo, który ułożą mieszkańcy Elbląga. Cały nasz zespół trzyma mocno kciuki! Ale przede wszystkim, na ręce Pana Prezydenta, przekazuję moje osobiste podziękowania dla wszystkich mieszkańców Elbląga za udział w Akcji i działania na rzecz swojego najbliższego środowiska naturalnego. Będę tego dnia z Wami całym sercem, bo przecież połączyło nas Sprzątanie Świata.


Tym samym, zaproszono wszystkich elblążan do udziału w konkursie „Ekologiczne Charaktery”, który wystartował na stronie fejsbukowej Fundacji, więcej pod linkiem                                                                                               


Serdecznie zapraszamy elblążan, dzieci, uczniów i grono pedagogiczne do wzięcia udziału w planowanym przedsięwzięciu. Liczymy na Waszą obecność, mając nadzieję na pobicie Rekordów Polski w zaplanowanych kategoriach!

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ akcyjność
  Wtorek, 17.09

  Dzieci i młodzież nie powinny sprzątać tych obszarów które mają właściciela, administratora. Są ludzie i firmy, które na co dzień powinny utrzymywać porządek i czystość. Liczę, że czerepak i więcławska skorzystają z okazji na all inclusiwe i lans.

 2. 2
  +2
  ~ Widzieliśmy
  Wtorek, 17.09

  Zaskoczeni byliśmy za granicą gdy były takie akcje sprzątania to wszyscy dorosli ,dzieci, zaklady pracy zakładali rękawiczki i zbierali śmieci. S W Polsce wyslygujecie się dziećmi. A może tak ci z list wyborczych wezmą worki i zaczną zbierać śmieci ale wszyscy.

 3. 3
  +1
  ~ EW
  Wtorek, 17.09

  Bardzo dobry pomysł. Akcje wspólnego sprzątania powinny być częstsze. Elbląg jest bardzo zaśmiecony i zdecydowanie brakuje w naszym mieście śmietników.

 4. 4
  +2
  ~ fiki miki
  Wtorek, 17.09

  Ciekawe który klub radnych zbierze więcej odpadków? Czy KWW czy PiS czy KO? No i ile zbiorą kandydaci do Sejmu i Senatu?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.