Poniedziałek, 1.06.2020, Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wizyta włoskich sędziów w Elblągu

16.09.2019, 09:30:08 Rozmiar tekstu: A A A
Wizyta włoskich sędziów w Elblągu

W dniach od 9 do 13 września 2019r. w ramach „Programu wymiany dla kadr wymiaru sprawiedliwości” elbląskie sądy gościły dwóch sędziów z Włoch. Sędzia Giuseppe Fiengo na co dzień orzeka w Mediolanie w sprawach cywilnych, zaś sędzia Lorenzo Lentini – w Brescii w sprawach gospodarczych i w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej.

 

Program wymiany to sztandarowy projekt sieci EJTN (European Judicial Training Network), w ramach którego podejmowane są działania wychodzące naprzeciw obecnym i przyszłym potrzebom europejskiego sądownictwa. Program ten pozwala europejskim sędziom pogłębić praktyczną znajomość innych systemów sądowniczych, prawa europejskiego i przepisów dotyczących praw człowieka poprzez kontakty bezpośrednie oraz wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy sędziami, prokuratorami i wykładowcami z różnych państw członkowskich UE. Program ma również na celu rozwój europejskiej kultury sądowniczej w oparciu o budowę wzajemnego zaufania między organami wymiaru sprawiedliwości na wspólnym obszarze europejskiego sądownictwa.

 

Gości z Włoch przywitał Prezes Sądu Okręgowego w Elblągu Piotr Żywicki. Następnie sędziowie zwiedzili budynki sądowe przy Placu Konstytucji 1 i przy ul. Płk. Dąbka 21, zostali zapoznani z polskim systemem sądownictwa, w tym strukturą organizacyjną sądów, jak również z charakterem pracy polskiego sędziego, referendarza sądowego i asystenta sędziego. Włoscy sędziowie wzięli też udział w sesjach sądowych w pierwszej i drugiej instancji. Zostały im także zaprezentowane akta spraw z elementem zagranicznym. Nasi goście odbyli również wizytę w Areszcie Śledczym w Elblągu oraz zwiedzili m.in. katedrę we Fromborku i Muzeum Zamkowe w Malborku.

 

Nad wizytą gości z Włoch czuwał Koordynator ds. współpracy międzynarodowej i praw człowieka Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Sebastian Wojewódka.

 

 

Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  Robert Koliński
  Poniedziałek, 16.09

  I bardzo dobrze - może pomogą ci sędziowie z Włoch walczyć z PiSowską camorrą złodziejską, która obsiadła nam kraj oraz sądy i drenuje nam Polskę, bo "im się przecież należy!"

 2. 2
  +5
  ~ Sfera Bazyliszka
  Poniedziałek, 16.09

  Dwa alternatywne powody wizyty. Albo wspierają układy mafijne sprzedajnej Temidy, albo doradzają w ich unicestwieniu.

 3. 3
  +4
  ~ sam
  Poniedziałek, 16.09

  A gdzie herszt ?

 4. 4
  +1
  ~ pytam się
  Poniedziałek, 16.09

  Czy to za sprawą 5 Gwiazd i Kukiza?, no ale Kukiza nie ma, niestety.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.