Środa, 30.11.2022, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będą nowe sportowe inwestycje w regionie

11.09.2019, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będą nowe sportowe inwestycje w regionie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. pixabay.com)

W ramach programu Sportowa Polska cztery projekty z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają środki na realizację infrastruktury sportowej.


Najwięcej, bo aż 1 533 400 zł otrzyma powiat kętrzyński na I etap modernizacji krytej pływalni przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie. 800 tys. zł dofinansowania przyznano projektowi gminy Wydminy na modernizację hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Gmina Kalinowo, ze wsparciem w wysokości ponad 337 tys. zł, wybuduje boisko wielofunkcyjne z placem zabaw przy Szkole Podstawowej w Pisanicy. 205 tys. zł dołoży ministerstwo gminie Orzysz na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie.
 

Wojewoda Artur Chojecki z zadowoleniem przyjął komunikat z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Celem programu jest wsparcie inwestycji dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Program finansuje zadania dotyczące budowy, przebudowy lub remontu ogólnodostępnych obiektów sportowych umożliwiających masowe uprawianie sportu.  Cieszę się, że dzięki takim inwestycjom zwiększy się dostęp do profesjonalnych obiektów sportowo- rekreacyjnych. To dobra informacja  dla dzieci i młodzieży

- mówił.

 

Bożena Ulewicz
rzecznik prasowy wojewody Artura Chojeckiego

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Do szkoły
  Środa, 11.09

  Jaki to nasz elblaski region ,piszcie co będzie wybudowane w Elblągu. Guzik nad obchodzi olsztyn i mazury.

 2. 2
  +9
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 11.09

  Pozwólcie, że przypomnę, co oznacza "region" w tym woj. Gdy trzeba zacisnąć pasa i solidarnie dokładać do przodującego w każdej negatywnej statystyce województwa to Elbląg jest "integralną i bardzo ważną częścią Warmii i Mazur". I mimo, ze to bzdura, nie mająca żadnego pokrycia w geografii i historii to musimy się dokładać. Za to gdy przychodzi do rozdzielania środków na tzw. Warmię i Mazury nagle Elbląg przestaje być dla władz "integralną i bardzo ważną częścią Warmii i Mazur". Wszak jesteśmy częścią Żuław i wtedy nagle sobie o tym przypominają :) I tak jest od 20 lat, a żaden z rządzących miastem do tej pory nie zrobił nic, żeby Elbląg wyrwać z tego zapyziałego województwa czy nawet zaciekle walczyć o dwuwładzę. Wniosek? Albo im nie zależy na mieście albo są nieporadni.

 3. 3
  +7
  ~ Szuwarek
  Środa, 11.09

  Dotację dostanie basen elbląski. na posadzenie lasu.

 4. 4
  +2
  ~ Żenada
  Środa, 11.09

  Wojewoda z Elbląga a swoim mieście zapomina. Nie ładnie.

 5. 5
  +3
  ~ Dwa równorzędne
  Środa, 11.09

  Elbląg to miasto 130tys sukcesy w kazdej dziedzinie sportu i tyle a obiekty budują na wsi. I dofinansowanie do sportu też tam daja bo Elbląg nie istnieje dla bagiennych.

 6. 6
  +2
  ~ kolo
  Środa, 11.09

  panie Chojecki, czy się panu coś niecoś nie pomyliło? A ile pan żeś "załatwił" pieniędzy na rewitalizację basenu przy ul. Moniuszki, no ile?

 7. 7
  +3
  ~ Ja też tu mieszkam
  Czwartek, 12.09

  My, mieszkańcy Elbląga i okolic z przyjemnością czytamy w elblaskiej prasie internetowej, że przedszkole w Okartowie w gm. Orzysz otrzyma nowe boisko wielofunkcyjne. Bardzo nas też cieszy nowy plac sportowy w Pisanicy, gm. Kalinowo. Cały Elbląg od lat kibicowal aby tam on powstał. Jeszcze bardziej wszystkim nam zależało aby pływalnia przy Poznańskiej w Kętrzynie została wyremontowana. Oburzal nas i nie dawał spokoju stan sali gimnastycznej ZSO w Wydminach. No, brawo Pan Wojewoda! Prosimy o więcej takich ciekawych informacji! Czekamy z zapartym tchem i stolcem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3161211013794