Niedziela, 26.01.2020, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie daj się oszukać fałszywym energetykom. Liga Kobiet Polskich zaprasza na spotkanie

07.09.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie daj się oszukać fałszywym energetykom. Liga Kobiet Polskich zaprasza na spotkanie
Źródło: pixabay.com/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

We wtorek 10 września o godzinie 15 w siedzibie elbląskiego oddziału Ligi Kobiet Polskich przy Grunwaldzkiej 31 odbędzie się spotkanie otwarte podczas którego elblążanie dowiedzą się jak nie paść ofiarą oszustów korzystających ze zmian w tzw. ustawie prądowej i co zrobić, jeśli podpisali już niekorzystną dla siebie umowę na dostawę energii.

Znowelizowana „ustawa prądowa” weszła w życie 29 czerwca tego roku. Nie zmieniła jednak rozwiązań dla gospodarstw domowych. Dlatego jeśli ktokolwiek puka do naszych drzwi podając się za pracownika elektrowni albo mówi, że przysłał go do nas zakład energetyczny i twierdzi, że w związku z nowelizacją ustawy musimy zaktualizować umowę na dostawę prądu – jest oszustem. O tym jak wielu elblążan dotyka ten problem, codziennie przekonuje się Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów, który poprowadzi wtorkowe spotkanie.

Uczestniczyć w nim będą również funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu, którzy przedstawią pozostałe przykłady zagrożeń związanych z wpuszczaniem do domów osób o nieznanej tożsamości.

Odbędzie się ono w elbląskiej siedzibie Ligi Kobiet Polskich przy Grunwaldzkiej 31.

Organizujemy je w ramach programu pn. „Srebrny Uniwersytet – Aktywizacja i przeciwdziałanie marginalizacji osób starszych”, bo to właśnie seniorzy najczęściej padają ofiarami oszustów. Jednak jest to spotkanie otwarte, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką, niezależnie od wieku

- mówi Danuta Janczuk, przewodnicząca LKP w Elblągu.

Liga w najbliższym czasie planuje kolejne spotkania i warsztaty. Będą dotyczyły m.in. cyberprzestępczości, zagrożeń płynących z przyjmowania ofert uczestniczenia w tzw. pokazach, na których nieuczciwi sprzedawcy stosując szereg socjotechnicznych sztuczek oferują nam zakup urządzeń gospodarstwa domowego lub urządzeń paramedycznych jak materace i sprzęt do masażu po wielokrotnie zawyżonej cenie. W planach są również warsztaty z zakresu promocji i profilaktyki zdrowia oraz warsztaty kulinarne.

Wszystkie te działania planujemy na wrzesień i październik. Niezależnie od tego w naszej siedzibie przy Grunwaldzkiej można korzystać z porad prawnych, wsparcia psychologów, czy mediatorów. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę z kilkudniowym wyprzedzeniem

– mówi Danuta Janczuk.

Liga Kobiet Polskich
oddział terenowy w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Gromosław
  Sobota, 07.09

  A od kiedy pisowskie rodziny w ENERDZE są energetykami ???!!!!

 2. 2
  +2
  ~ Solder
  Niedziela, 08.09

  Liga, rządzi, liga radzi, liga nigdy Cię nie zdradzi.

 3. 3
  +1
  ~ Mickey
  Niedziela, 08.09

  Kiedys w ramach tej organizacji chyba dzialala nijaka Dorota Ekes, jesli mnie pamiec nie myli. Byla to protoplastka dzisiejszych MADek, o ktorych jeszcze swiat nie snil, a ktora gotowa byla isc do szkoly i robic dym, jesli tylko nauczyciel "odwazyl sie" wystawic jej pociechom niestatysfakcjonujaca ocene. Wszyscy z niej walili. A jakos krotko po premierze ktorejs ksiazki, albo filmu Harry Potter probowala storpedowac... wyjscie do kina. Takie to pieprzniete bylo i tak to jatrzylo... I to ile lat temu.

 4. 4
  +1
  ~ Mickey
  Niedziela, 08.09

  Chyba ze pamiec mnie myli i ta kobieta nie przynalezala do tej organizacji albo nie miala nic wspolnego z tymi dzialaniami to z gory przepraszam, nim podniasa sie glosy oburzenia. Ale jesli jest jak mi sie zdaje to moze jest ktos, kto ma rownie ciekawe wspominki? Pozdrawiam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.