Niedziela, 26.01.2020, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Nie przynosimy elektrycznych hulajnóg do… komendy

05.09.2019, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Nie przynosimy elektrycznych hulajnóg do… komendy

„Przyniosłem hulajnogę na policję, bo ktoś ją zostawił na chodniku. Stałem czekałem i nikt nie przychodził więc przyniosłem ją tu może ktoś się zgłosi.” Policjanci z Elbląga odnotowali kilka takich podobnych do siebie zdarzeń. Osoba albo dzwoni na numer alarmowy informując o znalezionej hulajnodze elektrycznej albo przynosi ją bezpośrednio do komendy.

 

Sytuacje, które miały miejsce w Elblągu dotyczyły najczęściej hulajnóg elektrycznych należących do działającej wypożyczalni tego rodzaju sprzętu. Mieszkaniec widząc pozostawiony pojazd postanawiał zainteresować się jego losem i dzwonił na Policję. Oznakowane hulajnogi elektryczne zbierają natomiast pracownicy wypożyczalni tego sprzętu.

 

Ponadto należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych: „Kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).” Dlatego też w Urzędzie Miejskim w Elblągu działa Biuro rzeczy znalezionych gdzie należy przynieść znalezioną wartościową rzecz (no może oprócz oznakowanych elektrycznych hulajnóg z wypożyczalni). Do komendy Policji należy natomiast przynieść znalezione dokumenty: dowód osobisty lub paszport. To precyzuje również wspomniana ustawa.

 

„Kto znalazł rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport, niezwłocznie oddaje rzecz najbliższej jednostce organizacyjnej Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem życia lub zdrowia – zawiadamia o miejscu, w którym rzecz się znajduje. Jednostka organizacyjna Policji niezwłocznie zawiadamia właściwego starostę o znalezieniu rzeczy oraz znalazcy.
 

Należy więc pamiętać że do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nie przynosimy wymienionych niebezpiecznych rzeczy np. materiałów wybuchowych czy też znalezionych niewybuchów z czasów II Wojny Światowej - zachowując środki ostrożności w tym oznakowując miejsce, powiadamiamy Policję o takim znalezisku.

 

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Blackie.
  Czwartek, 05.09

  Koń by się uśmiał. Cebuland.

 2. 2
  +3
  ~ Smutne
  Czwartek, 05.09

  I niech obrasta w tłuszcz nasza młodzież, bo po co im aktywność fizyczna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.