Niedziela, 5.04.2020, Imieniny: Irena, Wincenty, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Z chleba w napój. Jak to zrobić?

29.08.2019, 16:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z chleba w napój. Jak to zrobić?
W upalne dni gasi pragnienie, jest bogaty w składniki odżywcze, przygotowuje się go z kilku prostych składników i jak smakuje? Mowa o kwasie chlebowym, który przeżywa swój renesans. W ramach tegorocznego Święta Chleba w sobotę w Kamieniczkach Elbląskich odbędą się warsztaty wyrobu tego popularnego napoju. Warsztaty tym ciekawsze, że odbędą się z udziałem naszych gości z miast partnerskich, Kaliningradu i Bałtyjska.
 
Poza kwasem chlebowym przygotowany zostanie również rosyjski chłodnik na bazie kwasu chlebowego tzw. okroszka. Uczestnicy warsztatów będą mogli również spróbować chleba z naszego regionu oraz Rosji i Białorusi.
 
O walorach zdrowotnych kwasu chlebowego opowie dr Józef Sadkiewicz, twórca Instytutu Sadkiewicza Centrum Przyjaznego Kształcenia działającego przy Zakładzie Badawczym Przemysłu Piekarskiego Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Swoim doświadczeniem dzielić się będzie również kucharka z Bałtyjska.
 
Natomiast w niedzielę coś dla amatorów ruchu i tańca. Kamieniczki Elbląskie będą miejscem warsztatów tańców regionalnych z Rosji i Polski.
 
• Na warsztaty wyrobu kwasu chlebowego zapraszamy w sobotę, 31 sierpnia, do Kamieniczek Elbląskich w godzinach 12-14.
 
• Na warsztaty nauki tańców regionalnych zapraszamy w niedzielę, 1 września, do Kamieniczek Elbląskich w godzinach 10-12.
 
Oba wydarzenia odbywają się w ramach projektu pn. „Chleb i naturalny kwas chlebowy – regionalne dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach konkursu WM DLA WM. Wsparcie współpracy międzynarodowej JST w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku.
 
UM Elbląg
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ barbi
  Czwartek, 29.08

  SUPER IMPREZA NA ZAKOŃCZENIE IMPREZY MAMY PYTANIE Z MĘŻEM CZY BĘDZIE OCHRONA I CZY BĘDZIE TAK BEZPIECZNIE JAK ROK TEMU WIDZIAŁAM OCHRONĘ CHODZILI INTERWENIOWALI BYLI POMOCNI CZY TA SAMA FIRMA OCHRONY BĘDZIE WYNAJĘTA CZY INNA NAWET NIE WIEM SKĄD TA FIRMA JEST CHYBA Z OLSZTYNA

 2. 2
  --1
  ~ Do@barbi
  Czwartek, 29.08

  Bez obaw. My z DOGMATu będziemy.

 3. 3
  --1
  ~ Nikoś
  Czwartek, 29.08

  Jasne z dogmatu z tego co kojarzę na pewno była inna firma tylko zapomniałem jak się nazywała ale na pewno nie z dogmatu

 4. 4
  +2
  ~ Wymiot
  Czwartek, 29.08

  Barbi zaczni w koncu się leczyć na psychozę strachu bo męczysz info i ludzi i siebie chyba też

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.