Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Występy na scenie, przejażdżki motorówką i wspólne gotowanie- zobacz co działo się na Starówce!

04.09.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Występy na scenie, przejażdżki motorówką i wspólne gotowanie- zobacz co działo się na Starówce!
fot. Ania Dawid, Grupa Wodna Elbląg

1 września, elbląska Starówka znów tętniła życiem. Nie zabrakło wielu ciekawych występów i pysznych potraw. Bezpłatne przejażdżki motorówką, gotowanie z szefami kuchni to nie wszystkie atrakcje zaplanowane na ostatni dzień Święta Chleba. Zobacz co jeszcze działo się na Starówce !

Ostatni dzień Święta Chleba na scenie rozpoczął występ zespołu Pieśni i Tańca z Malborka. Artyści zatańczyli tradycyjne Polskie tańce w kolorowych strojach ludowych, przykuwających uwagę widowni. Mieszkańcy mogli zająć miejsce na specjalnie przygotowanych leżakach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Przyszłyśmy pooglądać to, co dzieje się na scenie. Odpoczywamy na leżaczkach i słuchamy ciekawej muzyki. Bardzo nam się podoba zespół z Tarnopolu, te panie mają piękne głosy, mamy nadzieję, że i dziś wystąpią

-mówiła pani Maria.

Od godz. 12.00 zebrani na Bulwarze Zygmunta Augusta mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych przejażdżek motorówką. Swoje usługi proponował również statek wycieczkowy „Elwinga”. Jak mówili kapitanowie- przejazd statkiem to jedyna okazja, by obejrzeć Elbląg od strony wody, poznać okolicę i dowiedzieć się więcej o naszym pięknym mieście.

Postanowiłam wraz z rodziną przepłynąć rzekę Elbląg, nie często mamy okazję do takich atrakcji, a przynajmniej zazwyczaj ceny takich przyjemności są wysokie

-mówiła pani Eliza.

Przejażdżki motorówką, występy ciekawych zespołów to nie jedyne atrakcje. Wciąż trwa Jarmark produktów regionalnych. A od wczoraj, w ramach XIV Elbląskiego Święta Chleba na Starym Rynku stoi kuchnia polowa, w której odbywa się wspólne gotowanie i degustacja dań przygotowanych przez Elbląski Klub Szefów Kuchni. Szefowie stanęli dziś przed kolejnym wyzwaniem, tym razem na oczach wielu elblążan powstawała chłopska zupa z soczewicy. Kucharze przygotowali i wydali około tysiąca porcji.

Byłam wczoraj na degustacji i powiem szczerze, że się zachwyciłam, jeszcze nie jadłam tak pysznej zupy rybnej. Postanowiłam też dziś przyjść i sprawdzić jak powstaje kolejna zupa, mam nadzieję, że będzie tak samo pyszna, jak wczoraj

-mówiła pani Danuta Orzechowska.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Występy na scenie, przejażdżki motorówką i wspólne gotowanie- zobacz co działo się na Starówce! ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-09-04 | Fot.1-12 Grupa Wodna, Fot.13-38 Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Chore
  Środa, 04.09

  Ten statek powinien mieć rejsy z Elbląga do krynicy lecz nie chcą, nadrabiaja straty dy jest święto chleba. Jeśli statek jest i ma napis elbląski to w Elblągu powinien poćwiczyć. Jeszcze trochę to nawet kajakiem nie wypłynie za miasto a kiedyś były statki, wodoloty i budynek żeglugi był tzw żeglugowe kada . Obecnie nic.

 2. 2
  +1
  ~ Tu
  Środa, 04.09

  Jeśli elwinga na herb Elbląga to w Elblągu niech kotwicy i rejsy z Elbląga do np krynicy. A nie robią jak im pasuje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1406769752502