Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Zawodniczki EKS Start w nowej odsłonie gotowe na sezon-zobacz skład i zdjęcia z prezentacji drużyny!

01.09.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zawodniczki EKS Start w nowej odsłonie gotowe na sezon-zobacz skład i zdjęcia z prezentacji drużyny!
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 31 sierpnia, podczas Elbląskiego Święta Chleba odbyła się oficjalna prezentacja drużyny EKS Start Elbląg, która w sezonie 2019/2020 będzie reprezentowała nasze miasto, ale również i region w PGNiG Superlidze Kobiet.

Mimo iż sezon 2019/2020 dopiero się zaczyna elbląska drużyna szczypiornistek przeszła już dwie duże zmiany. EKS Start stał się spółką akcyjną w związku z przejściem w ligę zawodową PGNiG Superligi Kobiet. A to oznacza, że w tym sezonie zobaczymy nasze szczypiornistki w profesjonalnej grze zawodowej. Ponadto wiele zmian zaszło również w składzie zespołu, do elbląskiej drużyny dołączyły nowe zawodniczki, które w tym sezonie będą reprezentowały nasze miasto. Zespół zyskał również nowego kapitana. Została nim Barbara Choromańska, która w barwach Startu gra już 3 rok.

Bycie kapitanem drużyny to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Będę starała się motywować siebie i moje koleżanki do jak najlepszej gry i zdobycia najwyższej pozycji w końcowym rozliczeniu ligi oraz Pucharu Polski. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, że koleżanki mnie wybrały, tym bardziej że w naszej drużynie są dziewczyny bardziej doświadczone i utytułowane, jestem im wdzięczna i postaram się spełnić swoją rolę w tym sezonie

-mówiła Barbara Choromańska, kapitan drużyna EKS Start Elbląg.

Elbląskie szczypiornistki miały szansę sprawdzić swój nowy zespół i zgrać się ze sobą podczas sierpniowych sparingów. Większość z nich kończyła się dla elblążanek wygraną, jednak najważniejszym zwycięstwem jak przyznają było zajęcie pierwszego miejsca na turnieju w Koszalinie.

W tym sezonie mieliśmy dosyć dużą wymianę w składzie, połowa drużyna odeszła. Dziewczyny przepracowały parę lat i postanowiły kontynuować karierę w innych klubach, często zagranicznych. Cieszymy się, że elblążanki, które grały w Starcie, poszły grać za granicą. Natomiast nas zmusiło to do przygotowań, w których było wiele meczów kontrolnych. Miały one służyć temu, by zespół się zgrał. Z każdym meczem było coraz lepiej, wyniki, które uzyskiwaliśmy były obiecujące. Jednak jak wiadomo liga wszystko zweryfikuje. Najistotniejsze w springach było sprawdzenie, jak dziewczyny grają i jak ze sobą współpracują. Wyniki były drugorzędne, jedyne, co cieszy to wygrana z Lublinem i Koszalinem, te spotkania mogły zbudować zespół

-mówił Andrzej Niewrzawa, trener drużyny EKS Start Elbląg.

Tegoroczne rozgrywki będą miały zmienioną formułę, będą to 4 rundy do rozegrania, systemem każdy z każdym co łącznie daje 28 spotkań. Oznacza to, że meczów będzie dużo, a 20 maja okaże się, która drużyna zostanie mistrzem Polski. Czy elblążanki podołają? Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości.

Przede wszystkim widzimy młodą, energiczną, znakomicie przygotowaną, pełną zapału, optymizmu i chęci walki drużynę. Dziś, dziękujemy zespołowi i wszystkim, którzy nami są i prosimy o doping, a jestem przekonana, że finał będzie taki, jak oczekujemy. Do zwycięstwa

-mówiła Grażyna Kluge, prezes zarządu EKS Start Elbląg Spółka Akcyjna.

Każdy chciałby, abyśmy osiągnęli jak najlepsze wyniki. My możemy obiecać jedno, że po żadnym meczu nie będzie czegoś takiego, że mogliśmy zagrać lepiej. Damy z siebie tyle ile będzie można w każdym spotkaniu. Wyniki są zależne od wielu czynników, niekoniecznie zależnych od nas. Dziewczyny są tak skapotowane w tym sezonie, że do Elbląga przyszły najbardziej waleczne, jakie tylko w Polsce były

-dodał Andrzej Niewrzawa.

W sezonie 2019/2020 drużynę EKS Start Elbląg będą reprezentować: Barbara Choromańska 5, Joanna Waga 4, Aleksandra Garczarczyk 11, Justyna Świerczek 6, Paulina Stapurewicz 79, Wioletta Pająk 32, Tatjana Trbovic 44, Julia Szulc 66, Milica Rancic 91, Aliona Shupyk 73, Katarzyna Cygan 23, Alicja Pękala 14, Aleksandra Dronzikowska 77, Milena Kaczmarek 27, Aleksandra Orowicz 18.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć składu drużyny EKS Start Elbląg w sezonie 2019/2020!

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Prezentacja Startu Elbląg ( zdjęć 33 )
Dodano: 2019-09-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9798629283905