Niedziela, 8.12.2019, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejni żołnierze stawiają się do służby w 16. Pułku Logistycznym w Elblągu

21.08.2019, 09:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejni żołnierze stawiają się do służby w 16. Pułku Logistycznym w Elblągu
Fot. mł. chor. Krzysztof Moliński

Do służby w 16. Pułku Logistycznym stawili się kolejni żołnierze - oficerowie starsi oraz szeregowi. Po załatwieniu niezbędnych formalności objęli stanowiska w strukturach nowo tworzonej jednostki. 20 sierpnia po raz pierwszy stanęli na zbiórce i zostali przedstawieni całemu stanowi osobowemu pułku.

Oficerów i szeregowych powitał Zastępca Dowódcy 16. Pułku Logistycznego, ppłk Krzysztof Domański, który pełni obowiązki Dowódcy 16 plog., przedstawił dotychczasowy przebieg służbowej drogi oficerów - mjr Henryka Pawluna i mjr Wojciecha Turowskiego. W związku z wyznaczeniem na stanowiska i objęciem obowiązków dowódców batalionów, zostali oni mianowani na stopień podpułkownika. Ppłk Domański wręczył oficerom berety i pagony z nowymi dystynkcjami. Jednocześnie wszystkim nowo przybyłym do jednostki wręczył "Kodeks Honorowy Żołnierza Wojska Polskiego" oraz "Śpiewnik Żołnierza 16. Pułku Logistycznego". W czasie swojego wystąpienia Zastępca Dowódcy pułku jeszcze raz serdecznie powitał oficerów i żołnierzy, którzy "zasilają" stan osobowy naszej jednostki oraz pogratulował awansów. "Życzę wszystkim nowo przybyłym wielu sukcesów w służbie, pomyślności w życiu osobistym i przede wszystkim żołnierskiego szczęścia" - zakończył ppłk Domański. Uroczystość na placu zakończyła defilada pododdziałów.


Zbigniew Tuszyński

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.