Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Herb, bombki i dekoracje Wielkanocne. Iluminacje świetle na Bramie Targowej dobrym pomysłem na promocję miasta?

10.07.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Herb, bombki i dekoracje Wielkanocne. Iluminacje świetle na Bramie Targowej dobrym pomysłem na promocję miasta?

Iluminacje świetlne w Elblągu miały swoją premierę podczas zeszłorocznych Świątecznych Spotkań Mieszkańców, wtedy też na Starym Mieście jak co roku rozbłysła przystrojona choinka. Jednak skąd wziął się pomysł na urozmaicenie wyglądu elbląskiej starówki?

Iluminacje świetlne, to element coraz częściej wykorzystywany w miastach, stąd też pojawił się pomysł takiej instalacji w Elblągu. Możemy w ten sposób wzbogacić okres świąteczny, jak również święta miasta. To też forma komunikacji z mieszkańcami, kiedy przy okazji Świątecznych Spotkań Elblążan, podczas świąt państwowych czy Dni Elbląga wyświetlane są iluminacje.

-informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

Iluminacje świetlne mają charakter okolicznościowy, a tematyczne slajdy wyświetlane są przy okazji obchodów Świąt Państwowych, Religijnych, jak również Miejskich. W ostatnim czasie podczas czerwcowych Dni Elbląga na Bramie Targowej został wyświetlony Herb naszego Miasta, który ozdabia Stare Miasto, a zarazem ma wymiar patriotyczny.

Jak twierdzą niektórzy elblążanie miejsce wyświetlania iluminacje okazało się strzałem w dziesiątkę. Gdyż elbląska starówka jest jednym z miejsc najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.

Powiem szczerze, że nie zauważyłem tych iluminacji świetlnych. Ostatnio rzadko bywam na Starówce, ale jest to fajny sposób na promocję miasta, tym bardziej że jest tam wielu podróżnych

-mówił pan Kamil.

- Pomysł zainstalowania iluminacji świetlnych jest sposobem na to, aby wzbogacić przestrzeń Starego Miasta. Projektor jest urządzeniem ruchomym, mamy możliwość przestawienia go w inne miejsce. Jednak iluminacje wyświetlane są przede wszystkim na Bramie Targowej, gdyż jest to centralny punkt Starego Miasta i dobre miejsce do tego typu okolicznościowych prezentacji - dodał Łukasz Mierzejewski.

Tematyczne iluminacje nie tylko urozmaicają wygląd starówki, ale również dodają jej uroku. Jak twierdzą niektórzy mieszkańcy, jest to również sposób na przedstawienie Starego Miasta w nowoczesnej odsłonie.

Niedawno pojawiły się u nas iluminacje świetlne, pierwszy raz zobaczyłam je podczas Dni Elbląga i sądzę, że jest to fajny pomysł i pewna nowość. Dobrze, bo być może dzięki temu przestaniemy być miastem nudnym, daleko za innymi

-mówił pani Joanna.

Ciekawe efekty, jakie osiągane są poprzez wyświetlenie iluminacji świetlnych na budynku Bramy Targowej, zauważane są przez elblążan. Niektórzy mają również własne pomysły na interesujące prezentacje.

Jest to fajny pomysł, jednak iluminacje mogłyby być wyświetlane częściej nie tylko od święta, czy na jakieś uroczystości. Na przykład jakieś ciekawe obrazy, żartobliwe grafiki w każdą niedzielę

-mówił pan Krzysztof.

A co na temat iluminacji świetlnych sądzą nasi czytelnicy?

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Ed
  Środa, 10.07

  Dobry pomysł i aby takich pomysłów jak najwięcej. Brama targowa pięknie się prezentuje podczas tych waznych dni.

 2. 2
  +1
  ~ Ryu
  Środa, 10.07

  Nie osmieszajcie sie jaka promocja. Elbląg jest wysmiewany w kabarecie.

 3. 3
  +3
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 10.07

  Pytanie czy oswietlac czy nie to pytanie z gatunku "czy lepiej być zdrowym i bogatym, czy chorym i biednym?". Niestety nawet iluminacja setki obiektów nie przysłoni tego, że Elbląg chorym i zabiedzonym miastem jest.

 4. 4
  +1
  ~ babcia
  Środa, 10.07

  Przychylam się do wypowiedzi pana Krzysztofa w artykule. Każdy pomysł jest do rozważenia byle był ciekawy. Wzorójmy się na pomysłach innych i sprawdzonych tak,aby miasto piękniało.

 5. 5
  +1
  ~ twój podpis
  Środa, 10.07

  To bardzo dobry pomysł. Brawo Andrzej!

 6. 6
  +1
  ~ kovalski
  Środa, 10.07

  szkoda że nikt nie pomyślał o ławkach i parkingu od strony ZAWODZIA ,Stare Miasto od tej strony wygląda niczego sobie a wieczorami i nocą jest jeszcze ładniejsze i bez iluminacji .

 7. 7
  0
  ~ koncepcik
  Czwartek, 11.07

  Poszłabym o krok dalej i montowała ogniwa fotowoltaiczne bądź dachówki solarne wszędzie gdzie się da, bo dachów mamy sporo. Stąd wszystkie rzeźby przestrzenne, które w świecie byłyby oblegane, zyskałyby zapewne nowy blask. Nie byłoby śmiechu z Elbląga gdyby zacząć od Salvadora i Van Gogha albo od sztuki współczesnej Banksy"ego czy Kaws"a oczywiście w wirtualnej animacji. Stawiam na dodatkowe HD projektory prezentujące artystyczny dorobek polskich świetnych grafików dla Perły Elbląga. Może nawet dla całego kompleksu woda i neonowa miejska iluminacja to światowe trendy. Zacznijmy od pomysłu przeniesienia Abakanowicz i Batmana na bulwary. Będzie się działo, solar energia w żagle dla mojego miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1194908618927