Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pomagać = zostawić w spokoju

03.07.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pomagać = zostawić w spokoju

Zabieranie piskląt i leśnych zwierząt, które na pierwszy rzut oka wyglądają na porzucone, to nagminny problem powracający każdego roku. Urząd Miejski w Elblągu wraz z Ośrodkiem Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki rozpoczyna akcję edukacyjną związaną z właściwymi postawami ekologicznymi.
 

Działając w dobrej wierze, nierzadko komplikujemy funkcjonowanie nie tylko instytucjom zajmującym się rannymi i osieroconymi gatunkami, ale przede wszystkim zwierzętom i całemu ekosystemowi. Lasy, łąki, a nawet miejskie parki są miejscem narodzin kolejnych pokoleń ptaków i ssaków.
 

Wiele gatunków bytuje w bezpośredniej bliskości osiedli mieszkaniowych lub ścieżek spacerowych, chętnie uczęszczanych przez mieszkańców Elbląga. Może się więc zdarzyć, że napotkamy na swojej drodze pisklę, młodego jeża, czy innego drobnego ssaka.

Zanim jednak zdecydujemy się na to, aby zostać "ratownikiem" takiego osobnika, prosimy dwa razy przemyśleć sprawę. W zdecydowanej większości przypadków dziko żyjące zwierzęta nie potrzebują naszej pomocy, a zabierając je z parku czy lasu możemy im po prostu zaszkodzić, tak jak całemu ekosystemowi.
 

Dla ukazania tego problemu mieszkańcom na elbląskich wiatach przystankowych rozwieszone zostaną plakaty informujące o właściwych zachowaniach wobec dziko żyjących zwierząt.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ psiara
  Środa, 03.07

  Ośrodek Jelonki to wspaniała misja, ludzie. Oby jak najwięcej takich miejsc i ludzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4980380535126