Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Świeża woda dla psiaków

27.06.2019, 10:54:34 Rozmiar tekstu: A A A
Świeża woda dla psiaków
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Upały dają się we znaki nie tylko ludziom. W gorące dni również nasi czworonożni przyjaciele narażeni są na negatywne skutki wysokich temperatur. Z myślą o nich w pięciu miejscach na terenie miasta stanęły dziś miski ze świeżą wodą.
 

Miski wraz z wyraźnie oznakowanymi tablicami stanęły przed Urzędem Miejskim przy ul. Łączności, przed Ratuszem Staromiejskim i Muzeum Archeologiczno-Historycznym na Starym Mieście, a także w budynku, gdzie mieści się Departament Świadczeń Rodzinnych UM przy ul. Jaśminowej oraz na Placu Dworcowym przy budynku, gdzie zlokalizowany jest Referat Obsługi Kierowców UM.
 

Zachęcamy właścicieli psów, którzy znajdują się akurat w tych ogólnie dostępnych miejscach do przyprowadzania tam swoich czworonogów.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Mia
  Czwartek, 27.06

  Super, świetnie, może inni wezmą przyklad

 2. 2
  +2
  ~ betti
  Czwartek, 27.06

  Oczywiście pamietajmy latem o psiakach - ja widziałam od początku czerwca miskę z wodą dla psów przy ul.Dąbka przed tzw.mini-marketem ,brawo dla pań z tego sklepu ( w tamtym roku było podobnie) !

 3. 3
  --3
  ~ Kot
  Czwartek, 27.06

  Pewnie, że dobrze. Bo muszą srać, szczać i wyć.

 4. 4
  --3
  ~ lis
  Czwartek, 27.06

  A kiedy w lesie będziecie stawiać miski z wodą a najlepiej z piwem ?

 5. 5
  +1
  ~ plac, ulica, aleja
  Czwartek, 27.06

  Mam wątpliwość: plac Czerwony czy Plac Czerwony, plac Wacława (w Pradze) czy Plac Wacława, plac Defilad czy Plac Defilad? Ani w poradni, ani w słownikach nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wg zasad, jeśli plac jest nazwą gatunkową, piszemy go małą literą, jeśli wchodzi do nazwy własnej – wielką. Jak rozróżnić, co jest nazwą własną, a co gatunkową? W poradni jest plac Defilad, ale w Innym słowniku... jako przykład podano zdanie: „Na Placu Defilad trwają przygotowania do uroczystości”. Zgodnie ze znaną Pani zasadą ortografii powinno się pisać plac X, tak samo jak ulica X, człon gatunkowy bowiem ortografowie każą pisać małą literą. W myśl tej samej zasady powinniśmy pisać np. kościół Jezuitów. Wiele osób, czy to z nieznajomości ortografii, czy też może z niezgody na nią, pisze np. Plac Defilad,

 6. 6
  +1
  ~ plac, ulica, aleja
  Czwartek, 27.06

  mimo że jest to ortograficznie naganne. Inny słownik języka polskiego, o którym była Pani uprzejma wspomnieć, został opracowany na podstawie autentycznych tekstów, a w tekstach, jak wiadomo, zdarzają się błędy, i to nawet u najwybitniejszych autorów. Myślę, że w cytowanym przykładzie należało zmienić pisownię, odchodząc od oryginału. Mirosław Bańko, PWN

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.