Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wycieczka rowerowa po GreenVelo

26.06.2019, 14:50:54 Rozmiar tekstu: A A A
Wycieczka rowerowa po GreenVelo
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” zaprasza do udziału w pierwszej z cyklu trzech wycieczek rowerowych po okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek zapoznają się ze szlakiem GreenVelo. Start w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 10.                
 
Koniec czerwca to zarazem początek wakacji, czyli czasu, w którym chętniej korzystamy z różnego rodzaju atrakcji. MOSiR przygotował wakacyjną akcję, w programie której znalazły się m.in. turnieje: w siatkówkę plażową, tenisa stołowego, piłkę nożną – Soccer Cup, koszykówkę – Streetball. W pierwszą niedzielę lipca odbędzie się festyn rodzinny, a przez całe lato można korzystać ze strefy gier i zabaw usytułowanej na tafli lodowiska Helena. „Wakacje z MOSiR-em” zakończymy Aquathlonem, czyli zawodami łączącymi dwie dyscypliny sportu: pływanie i bieganie. Zanim to jednak nastanie można będzie wziąć udział w trzech wycieczkach rowerowych, z których pierwsza – szlakiem GreenVelo – odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
 
- W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 
Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka, która będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych, odbędzie się bez względu na pogodę. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny.
 
- Na początku naszej jazdy czeka nas wspinaczka na Wysoczyznę Elbląską do wsi Jagodnik. Następnie wrócimy do Elbląga przejeżdżając przez Jelenią Dolinę, Próchnik i Krasny Las. Naszą jazdę zakończymy zjazdem przez Modrzewinę - zapowiada Marek Kamm.
 
Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.
Dzięki wsparciu naszych sponsorów, którymi są: Urząd Gminy Elbląg, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Tawerna Tortuga oraz elbląskie Biuro Podróży VARIUSTUR, dla uczestników wycieczki będą czekały paszporty szlaku GreenVelo oraz słodycze.
 
Start w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 10.00 z polany z wiatami w Bażantarni. Dystans to około 24 km. Zobacz mapę.
Czas trwania imprezy to około 3 godzin. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.
 
Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Zapraszamy
  Środa, 26.06

  Powinni pojechać przez park dolinka koło wodospadu dziadoskim odcinkiem tej trasy.

 2. 2
  +2
  ~ Wstyd i kpiny
  Czwartek, 27.06

  Cały odcinek tej trasy rowerowej w Elblągu to porażka czy włodarz nie widzi co jest. Popękane płyty,asfalt popekany jaką to wizytówka miasta.

 3. 3
  0
  ~ korba666
  Czwartek, 27.06

  przy budoweie tego grin velo napewno poszly łapówy. a elblaski odcinek jest tak dziadowski ze az dziw ze nikt za ten szwindel nie trafil do paki. mowa tu o elblaskich wlodarzach. przeciez to jest kpina.

 4. 4
  0
  ~ Mad
  Czwartek, 27.06

  Jakoś Mapy nie zobaczam. Linka połknął ktoś bardzo głodny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.