Czwartek, 24.10.2019, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Szanty nad Zalewem” po raz czwarty

25.06.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Szanty nad Zalewem” po raz czwarty
Przepiękny, choć niewielki port, wpływające do niego jachty i unoszące się w powietrzu dźwięki muzyki, a wszystko na tle zachodzącego słońca. Jeśli dla Ciebie to spełnienie marzeń, nie musisz wyjeżdżać daleko. W tolkmickim porcie w dniach 29 i 30 czerwca odbędzie się IV Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty nad Zalewem”.
 
Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko wraz z grupą miłośników piosenki żeglarskiej już po raz czwarty organizuje imprezę, która z roku na rok powiększa grono występujących uczestników i przyciąga kolejne rzesze wielbicieli. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jeżeli ktoś odwiedza Festiwal po raz pierwszy, to jest pewne, że w następnym roku przyjedzie ponownie, zabierając ze sobą grono znajomych.
 
Festiwal to także Konkurs Piosenki Żeglarskiej, który jest świetną promocją dla młodych wykonawców. Co ciekawe, uczestnicy z poprzednich lat, jeżeli koncertują w pobliżu, zapowiadają, że do Tolkmicka „wpadną, chociaż na chwilę”.
 
Poprzednie edycje Festiwalu odbiły się szerokim echem w żeglarskim świecie, dzięki obecności największych gwiazd muzyki szantowej. W tym roku swój udział zapowiedzieli znakomici wykonawcy piosenki żeglarskiej, ale też tematycznie będzie tegorocznemu festiwalowi bliżej do „Krainy Łagodności”. Wystąpią m.in.: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Grzegorz „Goo Roo” Tyszkiewicz, Formacja, North Cape, Ania Ciaszkiewicz, Perły i Łotry, Jakub Paluszkiewicz oraz Roman Tkaczyk z zespołem, który jest ubiegłorocznym laureatem konkursu. Wystąpi również współorganizator Festiwalu, elbląski zespół The Nierobbers.
 
Festiwal to przede wszystkim strawa duchowa, dlatego o zgłodniałych słuchaczy zadbają Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, przygotowując lokalne przysmaki.
 
Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty nad Zalewem” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych w Tolkmicku, dzięki występom znakomitych wykonawców, niezwykłej i niepowtarzalnej atmosferze oraz wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju organizatorce, Dobremu Aniołowi Festiwalu – pani Joannie Śledź.
 
Bardzo serdecznie zapraszamy w sobotni i niedzielny wieczór do naszego pięknego Tolkmicka, zwanego małym Saint Tropez, gdzie od godziny 18.00 rozbrzmiewać będzie muzyka mórz i oceanów, statków, kubryków i piratów.
 
 
 
Organizatorzy
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Pomysla
  Wtorek, 25.06

  Oddajcie za darmo dla Tolkmicko amfiteatr w Elblągu tam się przyda a tu niszczeje. Bo w Elblągu kultura to ulica na starym mieście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.