Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mateusz Stańczak zwycięzcą 42. konkursu o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego

24.06.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mateusz Stańczak zwycięzcą 42. konkursu o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 23 czerwca, na Targowisku Miejskim przy ul. Płk. Dąbka odbył się 42. konkurs o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego. Konkurs ten po raz kolejny odbył się w ramach Dni Elbląga.

W 42. konkursie o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego w kategoriach A, B, C i D udział wziąć mógł każdy kierowca posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii. W tym roku w motoryzacyjnych potyczkach wzięło udział 24 zawodników. Jak przyznaje jeden z organizatorów Edward Łebkowski- z roku na rok przybywa zainteresowanych konkursem kierowców, w ubiegłym roku startowało 15 zawodników, jest o 9 mniej niż dziś.

Ideą nadrzędną konkursu, jak co roku było propagowanie bezpiecznej jazdy wśród kierowców wszystkich kategorii.

Bezpieczna jazda jest priorytetem naszej działalności. Od ponad 40 lat działamy właśnie w tym kierunku, aby było bezpieczniej na naszych drogach. Bezpieczeństwo propagujemy wśród wszystkich mieszkańców zarówno kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów. Nasze działania nie ograniczają się tylko do organizowania konkursów dla kierowców, działamy również w szkołach, po to by dzieci nabywały wiedzy z zakresu bezpieczeństwa

-mówił Edward Łebkowski, wiceprezes Automobilklubu Elbląskiego.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00 testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. W części teoretycznej kierowcy musieli zmierzyć się z pytaniami testowymi obejmującymi swą tematyką znajomość przepisów ruchu drogowego, zasad bhp w transporcie, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych oraz zagadnień przeciwalkoholowych. Na rozwiązanie 25 pytań zawodnicy mieli 30 minut.

Tuż po teście rozpoczęła się praktyczna cześć, w której zawodnicy musieli wykazać się doskonałą jazdą, gdyż za każdy błąd np. strącenie pachołka jury przyznawało ujemne punkty karne. Część sprawnościowa polegała na wykonaniu jazdy sprawnościowej po wyznaczonym torze oddzielnie dla każdej z czterech kategorii: A – motocyklem, B - samochodem osobowym, C - samochodem ciężarowym oraz D – autobusem.

W konkursie mógł wziąć udział każdy, kto posiada prawo jazdy każdej kategorii z wyłączeniem kat. AM. Część praktyczna składała się z jazdy sprawnościowej i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

-dodał Edward Łebkowski.

Celem konkursu jest także stałe podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego poprzez popularyzację przepisów ruchu drogowego, doskonalenie techniki jazdy, podnoszenie kwalifikacji i krzewienie idei trzeźwości wśród wszystkich kierowców, szczególnie wśród pracowników transportu, komunikacji i zaplecza technicznego. Dlatego też w trakcie wykonywania testu teoretycznego kierowcy ostali przebadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jestem tu dziś, aby po pierwsze dobrze się bawić a po drugie, aby sprawdzić swoje umiejętności. Miłoby było mieć w swojej kolekcji fajny puchar, ale wygrana nie jest najważniejsza

-mówił jeden z uczestników konkursu.

Konkursowi towarzyszyły również inne atrakcje. Przybyli mieli okazję oglądać pokaz ratownictwa medycznego i sprzętu PSP. Dodatkowo każdy uczestnik mógł uraczyć się kawą lub herbatą.

Organizatorem konkursu był Automobilklub Elbląski, przy współudziale: Urzędu Miejskiego w Elblągu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Elblągu, Polskiego Związku Motorowego OZDG Sp. z o.o. w Gdyni oraz Stowarzyszenia „Klub SOS PZM”.

Wyniki 42. edycji konkursu:

Klasyfikacja generalna o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego o Puchar Prezydenta Elbląga
1. Mateusz Stańczak
2. Mariusz Kirol
3. Zbigniew Giełżecki

Najlepsza znajomość przepisów ruchu drogowego o Puchar Dyrektora WORD w Elblągu

1. Robert Matejko
Kategoria prawa jazdy A o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu

1. Zbigniew Giełżecki
2. Arkadiusz Kozłowski
3. Marek Sparzak

Kategoria prawa jazdy B o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisła

1. Paweł Ziębka
2. Mariusz Kirol
3. Zbigniew Giełżecki

Kategoria prawa jazdy C o Puchar Prezesa Spółki Meble Wójcik

1. Mateusz Stańczak
2. Mariusz Kirol
3. Zbigniew Giełżecki

Kategoria prawa jazdy D o Puchar Prezesa Spółki PKS w Elblągu

1. Łukasz Głuszyk
2. Adam Kłosowski
3. Mateusz Stańczak

Wszystkim serdecznie gratulujemy. A tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Najlepszy kierowca regionu ( zdjęć 60 )
Dodano: 2019-06-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ruina
  Poniedziałek, 24.06

  Cześć placu w asfalcie a reszta beton z dziurami.

 2. 2
  0
  ~ noname
  Poniedziałek, 24.06

  @Ruina, jako dodatkowe utrudnienie

 3. 3
  0
  ~ Hmmm
  Poniedziałek, 24.06

  Chyba macie błąd! Ostatecznie tytuł Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego wywalczył Mateusz Stańczak, za nim uplasował się Mariusz Kirol, zaś trzecie miejsce zajął Adam Kłoskowski z PKS Elbląg.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3599600791931