Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Matura z problemami? Alarmy bombowe również w elbląskich szkołach

06.05.2019, 11:52:00 Rozmiar tekstu: A A A
Matura z problemami? Alarmy bombowe również w elbląskich szkołach

Alarmy bombowe ogłoszono dziś (6 maja) rano przynajmniej w kilkudziesięciu szkołach w całym kraju. Maile o tym, że w placówce może znajdować się ładunek wybuchowy, otrzymały również trzy elbląskie szkoły. Okazało się, że informacje były fałszywe. Najprawdopodobniej miały zakłócić rozpoczęcie egzaminu maturalnego.

Dziś, 6 maja, o godzinie 9 maturzyści przystąpili do pierwszego egzaminu, z języka polskiego. Jednak od wczesnych godzin rannych z wielu miast Polski, m.in. w regionie świętokrzyskim, śląskim, opolskim, mazowieckim i małopolskim, zaczęły napływać informacje o alarmach bombowych w szkołach. W niektórych placówkach zarządzono ewakuację. Wszystko jednak wskazuje na to, że alarmy były fałszywe, mimo to w wielu miejscowościach matura rozpoczęła się z problemami, informują ogólnopolskie media.

Maile o zagrożeniu ładunkiem wybuchowym trafiły również do elbląskich szkół: Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Szkoły Anglojęzyczne Regent, informuje elbląska policja.

Rzeczywiście dziś, przed maturą, dotarła do nas informacja o ewentualnym zagrożeniu. O sytuacji zostały powiadomione odpowiednie służby, które sprawdziły budynek. Nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji. Egzamin rozpoczął się zgodnie z planem

- mówi Dorota Bajor, dyrektor ZSIŚiU w Elblągu.

- Wszystkie trzy szkoły zostały sprawdzone. Okazało się, że to były fałszywe alarmy. Nie mamy informacji, aby gdzieś ta sytuacja wpłynęła na opóźnienie egzaminu - dodaje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

O tym, że w dniu rozpoczęcia matur 2019 do szkół mogą trafić informacje o rzekomym zagrożeniu bombowym, wiedziano już wcześniej.

Pismo o tym, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w dniu matur będą alarmy bombowe, elbląskiego centrum zarządzania kryzysowego otrzymało z Komendy Głównej Policji już w miniony czwartek. Proszono o powiadomienie o tym dyrektorów szkół, wraz z informacją, że wiarygodność tych e-maili prawdopodobnie będzie niska. Dziś faktycznie trzy szkoły zgłosiły taki alarm. Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że również Centralne Biuro Śledcze zakwalifikowało te e-maile jako o niskiej wiarygodności

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Wywołanie fałszywego alarmu to poważne przestępstwo i jest surowo karane. Grozi za to nawet 8 lat więzienia i wysokie odszkodowanie.

AKTUALIZACJA

Informację dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącą przebiegu egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym znajdziemy tutaj.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ iza
  Poniedziałek, 06.05

  dorwać dowcipasów i obciążyć pełnymi kosztami może wtedy nie będzie im do śmiechu.

 2. 2
  +2
  ~ hd
  Poniedziałek, 06.05

  Gimba wychowana po gejropejsku ma używanie.Brawo:)

 3. 3
  0
  ~ Janos
  Poniedziałek, 06.05

  Widać do czego zdolni są POderaści.

 4. 4
  +1
  ~ Samo się nie urodziło .
  Poniedziałek, 06.05

  Jakie wychowanie w szkołach , takie późniejsze zachowanie ? Nie dziwi nic .

 5. 5
  0
  ~ stary człowiek a jeszcze może
  Poniedziałek, 06.05

  "Maile o tym, że w placówce może znajdować się ładunek wybuchowy, otrzymały również trzy elbląskie szkoły." Jeżeli może znajdować się ładunek to w czym problem ? Gorzej byłoby gdyby szkoły otrzymały maile, że ładunek nie może się znajdować a mimo to znajduje się !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.