Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

17 mln chce Orange za dawną telekomunikację. Zmiana planu zagospodarowania zachęci inwestorów?

22.04.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
17 mln chce Orange za dawną telekomunikację. Zmiana planu zagospodarowania zachęci inwestorów?
Fot. NJ
REKLAMA

Właściciel kompleksu przy ul. Polnej, dawnej siedziby telekomunikacji, od kilku lat próbuje sprzedać tę nieruchomość. Teraz pomóc mu w tym ma zmiana planu zagospodarowania tego terenu. Uchwałę w tej sprawie w czwartek (18 kwietnia) podjęli elbląscy radni.

Wybudowana w latach 80. XX wieku, okazała jak na tamte czasy, siedziba centrali telefonicznej przy ul. Polnej, obecnie mieści różne instytucje i wykorzystana jest tylko w niewielkim procencie. Jej właściciel, Orange Polska, od kilku lat bezskutecznie próbuje zbyć kompleks budynków. Teraz po raz kolejny wstawił go na sprzedaż.

Kupić można działki o łącznej powierzchni 7 304 m2 zabudowane 5 budynkami o łącznej powierzchni użytkowej 9 040 m2. W budynkach znajdują się powierzchnie biurowe, użytkowe i zaplecze socjalne, a także powierzchnie magazynowe w kondygnacji podziemnej. Przylega do nich parking na ok. 50 miejsc. Za to wszystko Orange chce bagatela 17 mln zł.

Właściciel, aby chce zwiększyć atrakcyjność obiektu i wystąpił do miasta o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. W tej chwili na większości działek przy ulicy Polnej można prowadzić jedynie inwestycje związane z telekomunikacją, co znacznie ogranicza możliwości inwestowania w tym miejscu. Niebawem powinno się to zmienić o możliwość zabudowy pod funkcje usługowo-mieszkaniowe.

W czwartek (18 kwietnia), podczas sesji Rady Miejskiej w Elblągu, przyjęto uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu" Śródmieście-Wschód" w Elblągu, który obejmuje również teren, na którym znajduje się dawna telekomunikacja.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ axek
  Poniedziałek, 22.04

  W życiu tyle francuzom bym nie dał

 2. 2
  +3
  ~ J
  Poniedziałek, 22.04

  Kolejny deweloper . . . Ja bym nawet 1 mln nie dał :) bo nie mam, nawet 0,5 mln bym nie dał :) 150 000 pln. może bym dostał kredyt hipoteczny na moje M :D

 3. 3
  +4
  ~ Dax
  Poniedziałek, 22.04

  Miasto pójdzie na ręke zagranicznej spółce Orange i zmieni plan zagospodarowania przestrzennego żeby mogla Orange sprzedac .Moje pytanie brzmi.Co my elblązanie a raczej samorząd bedzie z tego miec?Chyba miasto nie idzie im na reke i tego za darmo nie zrobi

 4. 4
  +4
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 22.04

  Czy w budynku po sprzedaży pozostaną urządzenia telekomunikacyjne? Jeżeli tak, to w części budynku gdzie są doprowadzone i kable i jest centrala nie będzie można nic zrobić :-)

 5. 5
  +5
  ~ wuj onkel
  Poniedziałek, 22.04

  Obniżyć cenę o połowę i sprobować zainteresować tym budynkiem Służbę Zdrowia .

 6. 6
  +8
  ~ Degradacja
  Poniedziałek, 22.04

  Następna firma znika z budynków,olsztyn działa.

 7. 7
  +6
  ~ Ed
  Wtorek, 23.04

  17mln chyba komuś pomieszalo sie cos w glowie.

 8. 8
  --1
  ~ Won z komuchem
  Wtorek, 23.04

  Wróblewski działa na szkodę miasta zmieniając plan zagospodarowania pod dyktando zagranicznego koncernu, aż się prosi dokładne prześwietlenie tego czynu przez CBA. Na pewno to działanie na szkodę miasta - miasto powinno przeczekać Orange i nei zmieniać planu zagospodarowania aż Orange nie obniży ceny o 90%. Następnie miasto powinno kupić ten teren za 10% wartość i DOPIERO WTEDY zmienić plan zagospodarowania sprzedając działkę z kilkunastokrotnym zyskiem.

 9. 9
  0
  ~ Jaś Fasola
  Środa, 24.04

  Obciążyć ich dodatkowymi wielomilionowymi opłatami na rzecz miasta. Uzasadniając to względami bezpieczeństwa obywateli Sami będą prosić by ktoś wziął to za darmo.

 10. 10
  0
  ~ Jaś
  Środa, 24.04

  17 baniek teraz....po zmianie 30 baniek będą chcieli :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.