Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ruszyły prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawska - Żuławska

26.03.2019, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszyły prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawska - Żuławska

Informujemy, że 20.03.2019 roku został przekazany inwestorowi realizującemu Castoramę teren pod budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawska  - Żuławska.

Aktualnie trwają roboty związane ze wzmocnieniem podłoża gruntowego poza istniejącym układem drogowym i nie wpływają bezpośrednio na ruch drogowy. W II połowie kwietnia wykonawca robót zamierza wejść z pracami na część skrzyżowania. Po zatwierdzeniu zakresów etapowania prac i projektu tymczasowej organizacji ruchu, Departament Zarząd Dróg na bieżąco będzie informował o utrudnieniach, zmianach w organizacji ruchu oraz ewentualnych objazdach.

Informujemy, że zgodnie z umową drogową rondo realizowane będzie staraniem i na koszt inwestora Castoramy. Planowany termin zakończenia robót to koniec III kwartału 2019 roku.

 

Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy UM w Elblągu|

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ Rada
  Wtorek, 26.03

  Ulice za waskie za mało pasów jazdy,potrzebny drugi most . Otworzą market wtedy będzie cyrk z dojazdem.

 2. 2
  --6
  Robert Koliński
  Wtorek, 26.03

  Jest rondo więc zaraz zaczną się cyrki w wymyśleniem dla niego odpowiednio godnej nazwy, bo przecież nie może funkcjonować w naszym mieście kawałek infrastruktury odpowiednio nie ochrzczony i przez plebana za parę stówek nie uświęcony. Zgłaszam zatem zawczasu wniosek do akt, aby nazwać to rondo imieniem Dąbrowszczaków, czyli bohaterów wojny domowej w Hiszpanii (1936-1939), pierwszych obrońców Europy przez faszyzmem, dziś kłamliwie opluwanych przez reżimowy IPN. Tudzież imieniem Aleksandry "Oli" Szczerbińskiej-Piłsudskiej, czyli żony marszałka, bojowniczki PPS i feministki, która przekonała go do przeforsowania równouprawnienia kobiet w 1918 roku:)

 3. 3
  +1
  ~ Aneczka
  Wtorek, 26.03

  A tego przede mną, to jedynie na "kopiuj-wklej" stać ? W Portel.pl, info.elblag.pl widzę tylko ten sam tekst imć Pana Kolińskego. Gdy lodówkę otworzę, też tam go zobaczę ?

 4. 4
  +8
  ~ naturalizowany góral
  Wtorek, 26.03

  Otwieram lodówkę, a tam kto ? Koliński !

 5. 5
  --9
  ~ Normans
  Wtorek, 26.03

  Dąbrowszacy to wyjątkowe czerwone kanalie. Generał Franco uratował Hiszpanie przed komunizmem. Cześć mu i chwała. Rondo Łupaszki ewentualnie Burego lub innych niezłomnych.

 6. 6
  +2
  ~ justyna
  Wtorek, 26.03

  czy do Castoramy ZKM uruchomi linię autobusową lub dodatkowe kursy innej linii np. 12 lub 14 ??? Czym tam będzie można dojechać z Dworca ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.