Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Bardzo się cieszymy z członkostwa w NATO". Za nami elbląski piknik wojskowy

10.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Bardzo się cieszymy z członkostwa w NATO". Za nami elbląski piknik wojskowy
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 9 marca, na terenie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód odbył się piknik z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Mieszkańcy mogli zobaczyć m.in. sprzęt, jakim dysponują elbląskie garnizony.

W marcu 1999 r. Polska stała się członkiem najsilniejszego współcześnie istniejącego paktu militarnego, który ma za zadanie zapewnić wszystkim obywatelom realne bezpieczeństwo.
 

Dziś w całym kraju obchodzimy 20 rocznicę przystąpienia Polski do NATO. Elbląg został wytypowany jako jedno z 20 miast, które mają zaszczyt przeprowadzenia pikniku. Dzięki takiej formie uczczenia tego dnia możemy zaprezentować zarówno sprzęt, jak i wyszkolenie naszych żołnierzy. Współpraca z NATO jest dla nas rozwijająca, w Elblągu stacjonuje dowództwo Wielonarodowej Dywizji, wciąż napływają nowi żołnierze. Dlatego też myślę, że jest to korzystne dla naszego miasta

- mówiła mjr Monika Gołębiewska-Trojsznak z Pułku Wsparcia Dowodzenia.

Mimo niesprzyjającej pogody, we wczorajszym wydarzeniu wzięło udział wielu elblążan, także tych najmłodszych, którzy głównie zainteresowani byli specjalistycznym sprzętem wojskowym.

Postanowiłam przyjść na piknik ze względu na syna, który jest zafascynowany wojskiem. Przygotowano wiele atrakcji, dzieci mają możliwość poznać wyposażenie wojska. Udostępniono też wiele sprzętów, z których można skorzystać, wejść i poznać je od środka

- opowiadała Edyta Śliwińska.

W trakcie wczorajszych obchodów można było skorzystać z poczęstunku, w tym z wojskowej grochowej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Całe wydarzenie urozmaiciły występy dzieci i młodzieży z Klubów Wojskowych oraz Młodzieżowego Domu Kultury z Elbląga. Nie zabrakło również Orkiestry Wojskowej. 

Wydarzenie umożliwiło elblążanom zobaczenie najnowszego sprzętu, z jakiego aktualnie korzysta wojsko. - Byliśmy ciekawi sprzętu, chciałem porównać go z tym jakiego używałem za czasów swojej służby i śmiało mogę stwierdzić, że naprawdę wiele się zmieniło. Bardzo się cieszymy z członkostwa w NATO, ponieważ bardzo wzrosła obronność kraju, dzięki czemu czujemy się bezpiecznie - przyznali państwo Fijałkowscy.

Piknik był również idealną okazją do promowania służby wojskowej. Na stanowisku elbląskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień mieszkańcy mogli dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Cały czas trwa kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", podczas której rekrutujemy kandydatów na szeregowych zawodowych. Korzystając z okazji postanowiliśmy rozłożyć namiot, aby zachęcać młodych elblążan, by w przyszłości związali się na stałe ze służbą wojskową. Do naszego stanowiska podchodzi wiele osób, którym odpowiadamy na pytania, udzielamy wszelkich potrzebnych informacji na temat służby

- mówił mjr mgr Dawid Trapiszczonek, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Uczestnictwo Polski w NATO wzmacnia nie tylko potencjał obronnościowy kraju, ale także wpływa na wzrost jej znaczenia na arenie międzynarodowej. Głównie na wizerunek kraju, jako państwa stabilnego, respektującego prawa człowieka, demokratycznego i z wolnorynkową gospodarką. Jak wspominają organizatorzy pikniku 20- letnie uczestnictwo w NATO pozwoliło rozwinąć się technologii wojskowej w naszym kraju, co poprawiło jakość wyposażenia wojskowego.

 

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Piknik wojskowy ( zdjęć 152 )
Dodano: 2019-03-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ rambo 11
  Niedziela, 10.03

  Faktycznie widok z 145 zdjęcia może nas uspokoić -TO JEST JAKIŚ CYRK NIE WOJSKO smród onuc ruska by ich pozabijał,MIERNOŚĆ MIERNOŚĆ I JESZCZE RAZ MIERNOŚĆ.

 2. 2
  +11
  ~ Zbych
  Niedziela, 10.03

  Niestety drogie dzieci i nie tylko to wszystko służy do zabijania to co oglądaliście nie wyprodukuje chleba . Także panowie wojskowi lepiej z swoimi zabawkami siedźcie w koszarach tu nie ma się czym chwalić.

 3. 3
  +7
  ~ Do zbych
  Niedziela, 10.03

  Dobrze napisane Zbych.

 4. 4
  --9
  ~ Zen
  Niedziela, 10.03

  Do Zbych. Uczą dzieci patriotyzmu, bo jak będą dzieci duże, to to część z nich pójdzie do wojska. Tylko silna armia jest gwarancją bezpieczeństwa i niepodległości Polski. A poza tym dzieci zawsze bawiły się w wojnę i latały z zabawkowymi karabinami.

 5. 5
  +9
  ~ jan
  Niedziela, 10.03

  baby w wojsku a pozniej placz i lament o molestowanie

 6. 6
  +10
  ~ Gagatek
  Niedziela, 10.03

  "Muppet show" ;-)

 7. 7
  --9
  ~ Ciapciaki
  Niedziela, 10.03

  Żaden z tych komentujący h w wojsku chyba nie był. Co krok to cwoki. Pozdrowienia dla wojakow, świetny festyn.

 8. 8
  +6
  ~ Smutne.
  Niedziela, 10.03

  Wieczna okupacja , jak nie Rusek za Układu Warszawskiego to Amerykanin za NATO . Taka to nie(podległość ) .

 9. 9
  --8
  ~ Asso
  Niedziela, 10.03

  Jak zawsze odzywają się ci którzy o wojsku wiedza wszystko. Żaden z nich pewnie nie był ,no może u kolegi na przysiedze w zamierzchłych czasach.Wam drodzy elblazanie jakby nawet na złotej tacy podał cokolwiek to też będzie źle.Bo taca tylko zlota

 10. 10
  +3
  ~ Antycypisek
  Poniedziałek, 11.03

  Nieprzebrane tłumy zwiedzających...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.