Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Niebawem rocznica utworzenia Armii Krajowej

08.02.2019, 17:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem rocznica utworzenia Armii Krajowej

W czwartek, 14 lutego o godz. 12 pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej odbędą się obchody utworzenia Armii Krajowej.

Miejsce: Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego / Skwer Rotmistrza Pileckiego)

W programie odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej, przemówienia okolicznościowe, występ artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkoły podst. nr 15 im. Armii Krajowej, Apel pamięci i salwa honorowa, składanie kwiatów.

 

 

Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ LittleBigBalbina
  Piątek, 08.02

  A o której będzie ŁUBUDUBU, ŁUBUDUBU....? Przecież informacja pana Mierzejewskiego to kopia socjalistycznych informacji (wezwań!!!) o zbliżających się rocznicach. Proponuję lekturę "1984" Orwella, tam można znaleźć wskazówki dot. organizacji takich chorych imprez....

 2. 2
  +2
  ~ wojtek
  Piątek, 08.02

  Przestańcie już durnie rocznicować . Czas zacząć wreszcie budować uczciwy sprawny kraj. Komuna kraj po wojnie odbudowała analfabetyzm zlikwidowała, wieś zeletryfikowała, ludzi z czworaków i bezrobocia wyciągneła, szkoły zbudowała i fabryki sprzedane za złotówkę. a wy co k.... zrobiliście poza podzieleniem i spaperyzowaniem 70% społeczeństwa. Minęło już 30 lat i dalej g.....

 3. 3
  --2
  ~ Zen
  Sobota, 09.02

  Komuna to okradła Polskę. Rosja kradła maszyny węgiel, zywność, zboże, mięso, statki i elektrownie i hamowała rozwój naszego przemysłu samochodowego i lotniczego i komuna zniszczyła nasze przedwojenne firmy jak PZL czy Pzinż. Blokowała wdrażanie do produkcji nowoczesnych projektów samochodów jak syrena sport czy ciągników Ursus własnej konstrukcji na rzecz przestarzałej licencji Fergusona. Przed wojną młodzi Polacy też nie byli analfabetami a analfabetyzm starszych to wina zaborów w tym Rosji. W dodatku komuna wygnała za granicę naszych najwybitniejszych naukowców jak konstruktora komputerów K-202 też go komuniści prześladowali a stworzył nowoczesniejszy sprzęt od IBM wtedy i go wygnali, bo był lepszy od Rosjan i budował potem dobrobyt Zachodu, to samo konstruktor magnetofonów Nagra. Polacy wygnani przez komunę budowali też potem Concorde'a, samoloty w kanadyjskim AVRO, a Tadeusz Rudlicki skonstruował usterzenie w układzie V przed wojną i wyrzutniki bomb do precyzyjnego bombardowania, Rudolf Gundlach peryskop odwracalny i komuna tych ludzi wygnała z Polski i zniszczyła ich firmy, gdyby nie ta komuna to Polska byłaby dzisiaj bogatsza od Hiszpanii, bo już przed wojną była. I miała wtedy 5 miejsce w Europie pod względem patentów tyle samo co Szwajcaria. Produkowała swoje samochody i motocykle jak CWS T1 porównywany z Rolls Roycem czy Sokół, wyprodukowano też ok 5500 samolotow z czego wiele na eksport w tym do USA. Te produkty były nowoczesne i porównywalne z Zachodnimi. Ciekawe co komuniści dali Polsce mądrego? Na dodatek w Katyniu zamordowali naszych oficerów i inteligencje po wojnie i 70 tysięcy Polaków w czasie powstania antykomunistycznego. Ukradli nasze reparacje wojenne i zakazali korzystać z planu Marshalla. Co osłabiło powojenny rozwój i blokowali współpracę gospodarczą z krajami zachodu. Komuna to byli zdrajcy Polski i pachołki Moskwy. W dodatku rozwalili duże prywatne firmy i gospodarstwa tworząc małe od 1 do 10 ha co zahamowalo rozwój polskiego rolnictwa, i do dzisiaj średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w Polsce wynosi nieco ponad 10 ha zamiast 20-30 ha.

 4. 4
  +1
  ~ zen
  Sobota, 09.02

  KOMUNA POTRZEBOWAŁA 40 LAT, PIS TYLKO 4 ŻEBY POŁOŻYĆ GOSPODARKĘ NA ŁOPATKI .....

 5. 5
  --2
  ~ Zen
  Sobota, 09.02

  Co ma PiS do tamtych czasów? Nie jestem ich zwolennikiem, ale fakty są takie, że zadłużenie zagraniczne Polski spada, a PKB rośnie ponad 5% i ponad 4 od kilku lat, nie ma już pensji 2-3 zł/h jak do niedawna było, Gazoport gotowy, Baltic pipe też w przygotowaniu, dzięki temu Rosja już nie będzie dyktować cen gazu. PKP zwiększyło znacznie przewozy LOT też i już nie ma strat tylko zyski. Natomiast nie podoba mi się zakaz handlu w niedziele, rozwalenie stadnin czy brak inwestycji w OZE i dotowanie kopalni.

 6. 6
  0
  ~ sukcesy
  Niedziela, 10.02

  Rosja nie będzie nam dyktować cen gazu, był za tani to się wreszcie skończy. Droższy gaz z ameryki i z rosyjski z Niemiec będzie miał certyfikat prawomyślności

 7. 7
  0
  ~ Zen
  Niedziela, 10.02

  Do Sukces. Jak na razie to Rosja sprzedawała nam najdroższy gaz w Europie drożej niż Niemcom i Francji i to często zawodniony już raz zakrecili kuerk Ukrainie i klopoty były w całej centralnej Europie. Natomiast gazu LNG po regazfikacji tej objętości jest więcej jak tego w rurach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1182179450989