Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Znamy już dokładny termin. W czerwcu pobiegniemy z Piekarczykiem

11.01.2019, 13:45:51 Rozmiar tekstu: A A A
Znamy już dokładny termin. W czerwcu pobiegniemy z Piekarczykiem
Fot. MOSIR

Znana jest już dokładna data XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. W tym roku największa impreza biegowa w mieście odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca. Niebawem ruszą zapisy do imprezy.
 

Sympatycy biegania mogą już sobie rezerwować czas w pierwszą niedzielę czerwca. To właśnie tego dnia odbędzie się jedenasta już edycja Biegu Piekarczyka.  Największa impreza biegowa w naszym mieście ponownie zgromadzi na ulicach Elbląga miłośników biegania i aktywności fizycznej. Tradycyjnie na trasie biegu zobaczymy nie tylko dorosłych uczestników zawodów, ale także dzieci oraz cieszącą się coraz większą popularnością rywalizację drużyn. W najbliższych dniach ruszą zapisy do Biegu Piekarczyka.
 

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Trasa XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka nie zmieniła się od poprzedniego roku. Zawodnicy wystartują na ulicy Teatralnej, następnie pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg),  Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż ponownie dotrą do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 
Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, Bieg Piekarczyka to nie tylko rywalizacja dorosłych. Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do wspólnego biegania dzieci i młodzież. Tuż przed imprezą główną na trasie zobaczymy uczestników Mini Biegu Piekarczyka czyli VI EDURO KID. W zwodach dla najmłodszych mogą wystartować dzieci w wieku od miesiąca do 15 lat. Dla każdej z grup wiekowych przygotowany będzie inny dystans do pokonania. Bieg Piekarczyka to także rywalizacja drużynowa. Podobnie jak w roku ubiegłym w biegu mogą wziąć udział drużyny reprezentujące firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe, a drużyna musi składać się z minimum pięciu osób.
 

W najbliższym czasie ruszą zapisy do tegorocznej edycji Biegu Piekarczyka. Koszt uczestnictwa w biegu wynosić będzie, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych z pakietem startowym bez koszulki oraz 50 złotych za pakiet startowy z koszulką Biegu Piekarczyka. Opłata za udział w Mini Biegu Piekarczyka - VI ENDURO KID  wynosi 10 złotych. 
Wszyscy biegacze, zarówno głównego Biegu Piekarczyka, jak i VI ENDURO KID, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Podobnie jak w roku ubiegłym liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Zapisy przyjmowane będą tradycyjnie za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl.
 

Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ biegtożycie
  Piątek, 11.01

  Tylko błagam może już od dzisiaj zbierajmy na wodę .....może wtedy chociaż raz nie zabraknie na tym biegu. Do zobaczenia na trasie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.83587908744812