Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto dofinansuje sport dzieci i młodzieży. Chętnych jest wielu, do podziału 600 tys.

11.01.2019, 11:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto dofinansuje sport dzieci i młodzieży. Chętnych jest wielu, do podziału 600 tys.
fot. Ryszard Biel/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Elbląskie kluby sportowe wnioskują o 1,6 mln złotych dofinansowania szkolenia dzieci i młodzieży. Miasto na ten cel zamierza wydać niewiele ponad 600 tys. zł. Jak podzieli pieniądze? Decyzję w tej sprawie poznamy niebawem.

W tym roku na młodych elblążan Miasto zamierza wydać 610 tys. Konkurs na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży ogłoszono w grudniu ubiegłego roku. W piątek, 11 stycznia, opublikowano wykaz złożonych ofert. Obejmuje on aż 29 pozycji.

Wiadomo już, że miastu nie uda się zabezpieczyć wszystkich potrzeb. Wnioskowana kwota, łącznie wynosi ponad 1 mln 640 tys. zł, czyli ponad 1 mln więcej niż zaplanowane dofinansowanie.

O największe dofinansowanie, w wysokości 400 tys. zł stara się ZKS Olimpia Elbląg. O dosyć spore pieniądze wnioskują również: MKS Truso (235 tys. zł), KS Orzeł (ok. 185 tys. zł) i MMKS Concordia (ponad 116 tys. zł). Pozostałe wnioskowane kwoty wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. zł. Pełna lista znajduje się na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 22 stycznia.

Kwota, którą Ratusz przeznacza na dofinansowanie sportu dzieci i młodzieży w ciągu ostatnich lat niewiele się zmieniła. W 2018 roku wynosiła również 610 tys. zł, a w 2017 613 tys. zł.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ sportowiec
  Piątek, 11.01

  Pisze się o dofinansowaniu sportu dzieci i młodzieży, a co z resztą czy odejdą z kwitkiem, czy dla mieszkańców będzie to tajemnica i nasze spółki przekażą z naszych pieniędzy?. Kiedy jawność takich wydatków, niektórzy dostali 400 tys. przed wyborami i to tylko jedna drużyna, a tu tylko 600 tys. dla tylu młodzieży?

 2. 2
  +4
  ~ kolo
  Piątek, 11.01

  Jednak zwijanie miasta przez włodarza jest realne. Ta kwota świadczy o braku jakiejkolwiek przyzwoitości. A ileż to włodarz wyłożył pieniędzy na camp judo? Czy komisja rewizyjna RM ma już plan pracy aby wyjaśniać mieszkańcom jak są "gospodarowane" ich pieniądze ?

 3. 3
  +3
  ~ Rodzic
  Piątek, 11.01

  Czyli rozumiem, że w tych klubach treningi dla dzieci będą z free? Czy będziemy płacić dwa razy - raz w podatkach i raz do kasy klubu?

 4. 4
  +1
  ~ kkel
  Piątek, 11.01

  Co z zajęciami dla 60+. Jesteśmy w szkole sportowej, w "Promyku". Czy ktoś o tym pamięta?

 5. 5
  +3
  ~ obserwator
  Piątek, 11.01

  Tylko kto to później sprawdzi na kogo to poszło czy przypadkiem nie na transfer kopaczy piłki z Zimbabwe

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.