Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

UWAGA! Łosie na odcinku drogi S7 w pobliżu Kiezmarku . Doszło już do trzech wypadków

02.01.2019, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
UWAGA! Łosie na odcinku drogi S7 w pobliżu Kiezmarku . Doszło już do trzech wypadków
fot. facebook OSP Cedry Wielkie

Odcinek drogi szybkiego ruchu S7 o długości 40 kilemotrów oddano ku zadowoleniu kierowców w październiku ubiegłego roku. Do dnia dzisiejszego na tym odcinku brakuje siatek zabezpieczających. W ostatnim tygodniu doszło do trzech wypadków  w okolicy Kiezmarku, w których udział brały przebiegające łosie.

 

Łosie to śmiertelne zagrożenie na drodze dla kierowców. Przemieszczają się swoimi szlakmi od wieków, a budowane drogi są dla nich przeszkodą. W wypadkach giną ludzie, giną łosie, poważnie uszkadzane są pojazdy.


Do wypadków na S7 z udziałem przebiegających łosi strażacy z OSP Cedry Wielkie wzywani byli dzień po dniu. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, dwie osobówki zderzyły się ze zwierzęciem, które nagle wtargnęło na drogę. Dwie osoby zostały poszkodowane, a truchło zwierzęcia zabrały specjalistyczne służby.


Następnego dnia strażacy ponownie interweniowali na S7 w pobliży Kiezmarka. Dwa auta ponownie zderzyły się z łosiem. Jedna osoba została poszkodowana, zwierzęciu prawdopodobnie nic się nie stało.
 

Brak siatek na oddanym do użytku odcinku drogi S7 stwarza bardzo duże zagrożenie. Uważajmy, szczególnie po zmroku,  bo łoś na drodze to śmiertelne niebezpieczęństwo.

 

Źródło oraz fot: Facebook OSP Cedry Wielkie

 

Dzień po dniu strażacy z OSP Cedry Wielkie wzywani byli do wypadków drogowych związanych ze zderzeniem się aut osobowych z nadbiegającym łosiem na drodze S7 na wysokości miejscowości Kiezmark.

 

Zobacz całość: http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/23946,uwaga-na-losie-wypadki-na-s7

Dzień po dniu strażacy z OSP Cedry Wielkie wzywani byli do wypadków drogowych związanych ze zderzeniem się aut osobowych z nadbiegającym łosiem na drodze S7 na wysokości miejscowości Kiezmark. Do pierwszego wypadku doszło w środę, 26 grudnia br. Dwa samochody osobowe jeden po drugim zderzyły się z łosiem, który znienacka wtargnął na jezdnię. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, w którym dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W wyniku tego zderzenia truchło zwierzęcia zostało zabrane przez specjalistyczne służby. Do podobnego zdarzenia strażacy z OSP Cedry Wielkie zostali wezwani już następnego dnia, w czwartek 27 grudnia br. Ponownie na wysokości miejscowości Kiezmark na drodze S7 dwa auta osobowe jeden po drugim zderzyły się z łosiem, który wtargnął na jezdnię. W wyniku tego zderzenia jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Zwierzęciu prawdopodobnie nic się nie stało. informacja: facebook OSP Cedry Wielkie

 

Zobacz całość: http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/23946,uwaga-na-losie-wypadki-na-s7

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ kolo
  Środa, 02.01

  Czyli ten odcinek S7 nie spełnia warunków trasy szybkiego ruchu. I kto za to odpowiada, inwestor?

 2. 2
  +6
  ~ Mich
  Środa, 02.01

  Podobno było 10 więc zostało się 7

 3. 3
  +14
  ~ mops
  Czwartek, 03.01

  dlaczego wiedząc gdzie maja szlaki nie zrobiono dla łosi przejścia :)

 4. 4
  +6
  ~ Chlam
  Czwartek, 03.01

  Nie prosciej bedzie postawic solidne ploty by przestało dochodzic do tragedii.

 5. 5
  --3
  ~ Foko
  Czwartek, 03.01

  Macie swoją upragnioną ekspresówkę, która ... nie została ukończona.

 6. 6
  +10
  ~ mius
  Czwartek, 03.01

  Ktoś zdecydował, że kosztem bezpieczeństwa kierowców otworzy się /jak się okazuje bez zabezpieczeń przed zwierzętami/ nibyekspresówkę w terminie... Niestety brak wyobraźni, znowu brak profesjonalizmu...

 7. 7
  +2
  ~ VN
  Czwartek, 03.01

  @kolo, wiadomo: wina PISU ;)

 8. 8
  +1
  ~ lesniczy
  Czwartek, 03.01

  a co na to syn piekarza niedojda tedi

 9. 9
  +3
  ~ marek23
  Czwartek, 03.01

  A mnie łoś przebiegł przed samochodem na drodze Elbląg -Malbork przy wyjezdzie ze Starego Pola .Była godz.7 rano i zaczęło się rozwidniać .Dużo nie brakowało aby wylądował na masce mojego samochodu .

 10. 10
  --2
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 03.01

  A dlaczego leśnicy nie szkolą zwierząt , Zwierze jest mądre i powinno być szkolone skoro biega po drogach szybkiego ruchu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.114462852478