Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami otwarcie Elbląskiego Centrum Onkologii

11.12.2018, 10:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami otwarcie Elbląskiego Centrum Onkologii
Fot. Ryszard Biel

Kompleksowa opieka onkologiczna, rozwój działań profilaktycznych, współpraca i koordynacja obsługi pacjentów w celu zapewnienia szybkiej diagnostyki oraz skojarzonego leczenia onkologicznego – to główne zadania powołanego 10 grudnia 2018 roku Elbląskiego Centrum Onkologii.


Elbląskie Centrum Onkologii tworzą wspólnie Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu oraz Centrum Radioterapii NU-MED.


- Naszym celem jest regionalny rozwój profilaktyki, diagnostyki  leczenia onkologicznego oraz ochrona zdrowia – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor naczelna Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Od kilku lat bardzo sprawnie funkcjonujemy zapewniając pacjentom kompleksową opiekę onkologiczną z zakresu onkologii, świadczonej między innymi w oparciu o umowy zawierane przez każdą placówkę z Narodowym Funduszem Zdrowia.


- Nazwa Elbląskie Centrum Onkologii jest znakiem, który promuję tę inicjatywę w przestrzeni publicznej – dodaje Henryk Niewadzioł, przewodniczący Rady Nadzorczej NU-MED GRUPY S.A. Dobra współpraca, integracja działań pozwala na zaproponowanie naszym pacjentom kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych w myśl naszej misji: "Raka można leczyć, działamy skutecznie, by Ci w tym pomóc."


Obydwa szpitale będą wspólnie podejmować działania służące wczesnemu wykrywaniu chorób nowotworowych, koordynować obsługę pacjentów, by zapewnić im szybką i kompleksową diagnostykę oraz skojarzone leczenie onkologiczne.


- Zależy nam na zapewnieniu pacjentom najwyższej jakości usług, pełnej i satysfakcjonującej opieki – mówi Elżbieta Gelert. Wspólnie będziemy realizować nowe projekty, a także w najbliższym czasie rozpoczniemy pracę nad opracowaniem założeń do powstania unitów narządowych.


- Od kilku lat prowadzimy dużą akcję edukacji przeciwnowotworowej, współpracujemy ze szkołami, Amazonkami, Uniwersytetami III Wieku, samorządami, będziemy to kontynuować – uzupełnia Henryk Niewadzioł.
 

Choroby nowotworowe to największy problem i jednocześnie największe wyzwanie współczesnej medycyny. Rocznie na raka na świecie umiera ponad 8 milionów. W Polsce - ponad 10 tysięcy. W naszym kraju nowotwory są drugą przyczyną zgonów. Statystyki pokazują, że mężczyźni najczęściej chorują na raka płuca, kobiety – na raka piersi.


Szansą na wygraną walkę z chorobą jest wczesne wykrycie nowotworu, jego stadium i rodzaj oraz szybkie rozpoczęcie leczenia.

 

Anna Kleina
rzecznik prasowy
NU-MED Grupa S.A.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ elblążanin
  Wtorek, 11.12

  Co bzdury. Idźcie na odział onkologi to zobaczycie jaki tam syf XIX wiek.

 2. 2
  0
  ~ Minus
  Wtorek, 11.12

  No i tak pomału całkowita prywatyzacja, nic Nam nie pozostaje z tego co poprzednie pokolenie wybudowało ten szpital.Tylko z jakiej racji i za ile?

 3. 3
  0
  ~ Pacjentka
  Wtorek, 11.12

  Ludzie ten szpital jest dobry, wystarczy przejechać się dalej. Gdańsk, Olsztyn tragedia.

 4. 4
  0
  ~ Ndg
  Poniedziałek, 11.02

  Rok 2013 - złośliwy rak piersi u mamy, rok 2018 rak złośliwy endometrium u tesciowej. Dziękuję wszystkim lekarzom i pracownikom z którymi miałam szczególny kontakt w szpitalu wojewodzkim, w przychodni onkologicznej i radioterapii NuMed w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95513200759888