Piątek, 26.04.2019, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miejska Wycieczka Rowerowa. Most zygzak w Nowakowie

06.12.2018, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miejska Wycieczka Rowerowa. Most zygzak w Nowakowie
fot. MOSiR

MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW,  Biuro Podróży Variustur,  Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają 9 grudnia do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.
Wycieczka będzie przebiegała także po drogach gruntowych i z płyt betonowych. Zalecamy jazdę na rowerach górskich lub trekingowych z działającymi amortyzatorami. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku nieprzewiewnym ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą. 

Ostatnia Miejska Wycieczka Rowerowa w roku 2018 r. będzie prowadziła  do Nowakowa aby spojrzeć na znajdujący się tam most pontonowy na rzece Elbląg. Spróbujemy się dowiedzieć, dlaczego nazywany jest ,,mostem-zygzakiem’’a łatwa trasa po płaskich Żuławach Wiślanych nie powinna nikomu sprawić trudności w dotarciu do celu

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Trasa: ELBLĄG-Bielnik I-Bielnik II-Kępa Rybacka-Cieplice-Nowakowo-ELBLĄG

Mapa  –  łączna długość trasy to około 30 km.

Przypominamy, że podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników ((uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbywa się za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Naszą grudniową jazdę zakończymy na ulicy Krótkiej, gdzie w przytulnych wnętrzach elbląskiego oddziału PTTK rozstrzygniemy konkurs ,,Aktywny uczestnik MWR 2018’’. Nagrodami dla rowerzystów będą akcesoria i odzież rowerowa ufundowane przez Sklep Rowerowy NEKSUS oraz Salon Rowerowy Wadecki, a także wydawnictwa turystyczne PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego oraz gorącej herbaty. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK.

Ruszamy 9 grudnia o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.

MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.