Piątek, 19.04.2019, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

UWAGA! Ćwiczenia "Renegade" z możliwym wykorzystaniem syren alarmowych

13.11.2018, 15:40:53 Rozmiar tekstu: A A A
UWAGA! Ćwiczenia "Renegade" z możliwym wykorzystaniem syren alarmowych
Fot. Archiwum redakcji

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że w dniach 14-15 listopada br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, podobnie jak w minionych latach, planuje przeprowadzenie ćwiczenia pn. RENEGADE/SAREX 18/II, w ramach którego sprawdzany będzie system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach z powietrza.

 

Wobec powyższego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego (lub jego części) możliwe będzie uruchomienie syren alarmowych. Zgodnie z założeniami ćwiczenia przewiduje się nadanie sygnału alarmowego dotyczącego zagrożenia z powietrza.

 

Informacja nadesłana

  Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Polak
  Środa, 07.11

  Gdzie jest żywnośc dla ludności cywilnej na wpadek ,,W"" To co mamy wstarczy na 2 tygodnie. Gdzie są lekarstwa i maski przeciw gazowe, środki ochrony osobistej. O obronie Cywilnej nie wspomne ? Amerykanie nas obronią wraz z ustawa 447.... ! Dalsze wciskanie kitu Polakom .

 2. 2
  +5
  ~ Polak
  Środa, 07.11

  Gdzie jest żywnośc dla ludności cywilnej na wpadek ,,W"" To co mamy wstarczy na 2 tygodnie. Gdzie są lekarstwa i maski przeciw gazowe, środki ochrony osobistej. O obronie Cywilnej nie wspomne ? Amerykanie nas obronią wraz z ustawa 447.... ! Dalsze wciskanie kitu Polakom .

 3. 3
  +10
  ~ Kazimierz
  Środa, 07.11

  Syreny, to pikuś. Dlaczego do tej pory nie wiem gdzie mój schron? - a bo go niema... Taka to obrona cywilna. Mieszkający w Szwajcarii syn bardzo dobrze wie, gdzie ma się schować, gdy zawyją syreny. Dla nas, to wezwanie do modlitwy.- ostatniej.

 4. 4
  +6
  ~ Przestańcie
  Środa, 07.11

  Z nudów chyba te wycie syren. A może za miotly się weźcie to lepszy będzie efekt.

 5. 5
  +10
  ~ Wiem coś o tym
  Środa, 07.11

  A gdzie byliście w 1990 roku i następnych latach, praktycznie do 1998 roku, kiedy za zgodą społeczną likwidowano OC. Dopiero jak Amerykanie napadli w 2003 roku na Irak to wszyscy się obudzili i raptem przypomnieli sobie o obronie cywilnej. Praktycznie od 15 lat trwa dyskusja i konsultacje na temat ustawy o obronie cywilnej i ochronie ludności. W 2016 roku przedstawiono ostateczną wersję tej ustawy i nie można jej wdrożyć, bo raptem okazało się, że na ten cel niezbędne są duże nakłady, a ponadto wymagać to będzie narzucenie społeczeństwu koniecznych obowiązków, w tym też na wszelkie podmioty w tym samorzadowe i gospodarcze, również prywatne. Wówczas pomnożyły się zastrzeżenia, gdzie podkreśla się brak możliwości podporządkowania tym rozwiązaniom. Tak więc z boku to łatwo krytykować, ale proszę mi wierzyć, wiele osob wykonało ogrom pracy często kosztem swojego wolnego czasu, aby doprowadzić te sprawy do końca. I okazało się, że nikogo to nie interesuje. Nawet mimo nakazów zawartych w prawie budowlanym, nikt w trakcie budowy osiedli bądź bloków mieszkalnych nie zapewnia ukryć dla ludności oraz innych wymogów z zakresu ochrony ludności.

 6. 6
  +4
  ~ Hmmm ?
  Środa, 07.11

  Jesteśmy miastem z dowództwem międzynarodowym , czyli celem nr 1 dla ewentualnego przeciwnika , Kamień na kamieniu zapewne by nie został i to nie są informacje TVP 1 Pis . I to prawda, temat schronów , masek , żywności można mieć w nosie , ale co by było ..gdyby .. ?

 7. 7
  +3
  ~ AWS i klony .
  Środa, 07.11

  O dziwo z 10 lat , 15 lat remu za SLD , była strategia wyprowadzenia wojska z miast , aby zminimalizować niepotrzebne straty i cierpienia . Ale trzeba być mądrym , aby coś mądrego doprowadzić do końca .

 8. 8
  --2
  Robert Koliński
  Czwartek, 08.11

  W sumie nawet dobra nazwa dla ćwiczeń polskojęzycznych sprzedawczyków i tyłowłazów jankeskiego okupanta - "Renegat", pasuje jak ulał;

 9. 9
  0
  ~ szofer
  Wtorek, 13.11

  Jezu nienawidzę syren

 10. 10
  +2
  ~ szofer
  Wtorek, 13.11

  a jak prawdziwe niebezpieczeństwo nadejdzie to ludzie odbiorą to za ćwiczenia , faktycznie w Elblągu schronów nie ma urzędasy mają schrony mają zwykły obywatel niech radzi sobie sam, urzędasy wolą robić parkingi sklepy itp. A ty obywatelu radź sobie sam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.