Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Najlepsze formacje kabaretowe zagościły w Elblągu - zobacz zdjęcia

08.10.2018, 10:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
Najlepsze formacje kabaretowe zagościły w Elblągu - zobacz zdjęcia
fot. Majka Brejdak
W niedzielny wieczór (7.10.) elbląska Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR zamieniła się w stolicę kabaretu. Na scenie zagościły najlepsze formacje kabaretowe, które zaprosiły na zabawę stulecia, by w ten sposób świętować wspólnie 100-lecie Niepodległości Polski.
 
Elblążan rozbawiali kolejno Ireneusz Krosny, Kabaret Nowaki, Marcin Daniec, Kabaret Moralnego Niepokoju, Igor Kwiatkowski i Kabaret Skeczów Męczących. Całość znakomicie poprowadził autor scenariusza, Robert Górski. Widowisko, w którym co roku mogą uczestniczyć mieszkańcy kilkudziesięciu miast, w tym elblążanie, zgromadziło w Hali MOSiR miłośników dobrego humoru.
 
Założeniem organizatorów, jak czytamy w oficjalnej nocie o siódmej edycji Polskiej Nocy Kabaretowej było pokazanie, „że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło.(…) Polska od stu lat jest niepodległa! Przez cały rok będziemy przemierzać Polskę z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. To wyjątkowa rocznica, którą uczcimy w absolutnie szalony sposób. Jesteśmy niezwykle radosnym, kreatywnym i dumnym narodem i taki też będzie wspólny kabaretowy wieczór".
 
Tak więc w ciągu ponad trzygodzinnego spotkania były skecze nawiązujące do bliższej i dalszej historii, ukazujące przywary rodaków oraz komentujące aktualną sytuację polityczną w naszym kraju.
 
- Ubaw po pachy – wyznała rozbawiona pani Iza. – Zresztą jak co roku.
 
- Bardzo super – dodał pan Daniel. – Daniec był najlepszy.
 
I choć rzeczywiście Marcin Daniec zebrał ogromne salwy śmiechu, to „złoto” w tej konkurencji zasłużenie wywalczył Igor Kwiatkowski. Znany głównie jako Mariolka, w męskiej odsłonie pokazał jak dobrze zna naturę kobiet. Panie śmiały się najgłośniej, gdy satyryk obnażał damskie sztuczki stosowane wobec partnerów. Co ważne zdradzał również o czym w takich sytuacjach myślą panowie. Dla tych ostatnich zdradził swoją metodę na okiełznanie żony.
 
- Przez wiele lat kabarety nie zajmowały się już polityką, a teraz sytuacja zmusza do powrotu, do tej tematyki – przyznał pan Stefan. – Kiedyś, w czasach „jedynie słusznych”, satyrycy byli głosem narodu. Długi czas nie było potrzeby, by wytykać władzy jej błędy. Teraz niestety znowu muszą o tym mówić. Bryluje w tym pan Daniec. Trzeba przyznać, że robi to znakomicie.
 
- Popłakałam się ze śmiechu słuchając Igora Kwiatkowskiego – stwierdziła pani Joanna. - W bardzo zabawny sposób mówił o naszych sposobach na mężczyzn. Zresztą słyszałam, że to kobiety śmiały się najgłośniej. Zdemaskował nas koncertowo.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Polska Noc Kabaretowa 2018 ( zdjęć 114 )
Dodano: 2018-10-08 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ karabinreczno-automatyczny
  Poniedziałek, 08.10

  a było coś na tym portalu o tym że BĘDĄ? Czy tu tylko się prowadzi kronikę?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.