Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dzieci będą programowały bezpieczeństwo! Innowacyjny projekt miejski wchodzi do podstawówek w Elblągu

04.10.2018, 19:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Dzieci będą programowały bezpieczeństwo! Innowacyjny projekt miejski wchodzi do podstawówek w Elblągu

Dzieci będą programowały drogę z miejsca zamieszkania do szkoły. Wszystko zgodnie z zasadami ruchu drogowego, zasadami bezpieczeństwa i oczywiście pod okiem nauczycieli i policjantów. Pomogą w tym niezwykłe Ozoboty, małe roboty edukacyjne, które dzieci z łatwością mogą programować za pomocą kredek lub mazaków. Pomysł na użycie nowych technologii w wymiarze edukacyjnym zrodził się w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu. To właśnie tam odbyła się dzisiaj (4 października) lekcja pokazowa innowacyjnego, miejskiego programu - „Programujemy bezpieczeństwo".
 

W Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu odbyła się dzisiaj (4 października) lekcja pokazowa miejskiego projektu „Programujemy bezpieczeństwo", który będzie realizowany pod patronatem Prezydenta Elbląga w ramach programu „Bezpieczny Elbląg". W te nowatorskie zajęcia, w wymowny sposób traktujące  bezpieczeństwo najmłodszych na drodze, włączają się elbląscy policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji kryminalnej. Wspólnie z nauczycielami będą oni prowadzić w elbląskich podstawówkach lekcje.
 

- Policja elbląska od lat włącza się w tego rodzaju przedsięwzięcia, patronuje i udziela wsparcia merytorycznego podmiotom, których inicjatywa i realizowane w jej ramach zadania służą nadrzędnemu celowi jakim jest bezpieczeństwo. Przykładem tego jest szereg działań w ramach programu „Bezpieczny Elbląg". W tym konkretnym przypadku poza wsparciem merytorycznym naszych ekspertów, w zadaniach będą uczestniczyć sami policjanci. Cieszy nas fakt, że mamy coraz więcej propozycji współdziałania, których celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań, np. w szkole, na ulicy, w czasie wolnym, na drodze. – mówił insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.


Jak to ma działać...


Po specjalnie przygotowanych matach, ze skrzyżowaniami ulic i znakami drogowymi, będą poruszały się Ozoboty. Te małe roboty edukacyjne będą programowane przez dzieci, które mają zgłębiać tajniki, nie tylko samego programowania, ale także bezpiecznego poruszania się po ulicy. Wszystko za pomocą kredek i flamastrów, które  w odpowiednio użytej sekwencji kolorów, składają się na kody. Ozobot rozpoznaje ich sekwencje i podążą ich śladem. Różnokolorowe polecenia powodują przyspieszenie prędkości robocika, obroty, zatrzymanie się oraz omijanie przeszkody (np. budynku). Za pomocą kredek lub flamastrów dzieci będą mogły w prosty sposób napisać swój pierwszy program o bezpieczeństwie.


– Jest to inicjatywa skierowana do nowoczesnej edukacji XXI wieku. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, w codziennych działaniach dydaktycznych i niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji historycznej,  matematycznej, artystycznej, kulturoznawczej i co ważne – bezpieczeństwa. – podkreślił Edward Pietrulewicz, Dyrektor SP 19 w Elblągu.  
 

Na spotkaniu obecny był Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga, inspektor Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu, policjanci, nauczyciele.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ biker
  Czwartek, 04.10

  Fajna i pożyteczna zabawa, ale nic nie zastąpi warsztatów terenowych, podczas których REALNIE można pokazać co wyczyniają kierowcy na elbląskich ulicach. Maty z robotami tego nie zastąpią.

 2. 2
  --4
  ~ przypadek?
  Piątek, 05.10

  No, no - sam naczelny policmajster w kampanii wyborczej po "właściwej" stronie. Już jest październik, a dzieci dowiadują się jak mają wędrować do i ze szkoły. One już to umieją. Ecik, odwaliłeś dobrą robotę prawie jak czytanie "programu" wróbla w koszulce. w takiej obstawie nie jest groźna żadna sytuacja zaniedbań prowadząca do np. poparzenia kwasami dziecka które je transportuje bez nadzoru. Ten policmajster powinien zrobić szkolenie dla tak nieodpowiedzialnych nauczycieli i dyrektora . Kampania w pełnym toku. Ecik punktuje, pewnie będzie v-ce wróblem za Boruszkę. Stawiam 1$ że tak będzie. A dzieciom przekaż wiedzę o ich prawach w szkole.

 3. 3
  0
  ~ do ~ przypadek?
  Piątek, 05.10

  no no zima idzie pewnie stracisz zaraz więcej niż 1$, ale i instytucje pożytku ucieszą się, a i proktolog także uciezy się

 4. 4
  --2
  ~ ecik - spoko
  Piątek, 05.10

  Trzeba się wstydzić metod rodem z bolszewii, w tym straszenia obywateli dyrektorze polityczny. Zapewne zamiast do proktologa korzystasz z usług wiadomego szefa. nie trzeba robić głupstw i świństw a nie będzie trzeba się wstydzić i straszyć spostrzegawczych. Powinieneś się cieszyć, że lud cię widzi i krytykuje bolszewię. Kto się małym lizusem sztolniowym urodził , ten takim umrze. 1$ stoi. Skoro to ciebie żadne czynienie świństwa nie dotyczy, to whats come on?

 5. 5
  --1
  ~ to kampania
  Piątek, 05.10

  Ciekawe co sądzą rodzice o upolitycznianiu ich dzieci i nachalnym wykorzystywaniu w kampanii wyborczej? Co na to "prezydent"? Od 1945 r. komendant miejski policji po raz pierwszy osobiście był w szkole . Etyka miejskich "elit" sięga dna w jeziorze Druzno.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.