Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Poznawali tajemnice ul. Bema - zobacz zdjęcia z "Soboty z przewodnikiem"

19.08.2018, 07:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Poznawali tajemnice ul. Bema - zobacz zdjęcia z "Soboty z przewodnikiem"
Fot. Ryszard Biel

Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. R. Gierzyńskiego Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej po raz ósmy zaprosiło elblążan oraz turystów do wspólnego zwiedzania miasta w ramach cyklu "Soboty z przewonikiem".

Wczoraj, 18 sierpnia, odbyło się przedostatnie spotkanie w ramach cyklu "Sobota z przewodnikiem". Tym razem elblążanie poznawali tajemnice ul. Bema. Miejscem zbiórki była pętla tramwajowa przy ul. Saperów. Przewodnikiem był Karol Wyszyński.
 

Podczas tegorocznej edycji spacerów z przewodnikiem PTTK, mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu. Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta. Niepodważalnym atutem spacerów jest wyjątkowa okazja do poznania miejskich legend, historii i przewodnickich ciekawostek. W tym roku na elblążan i turystów czeka osiem sobotnich wypraw o bardzo zróżnicowanej tematyce”

 

– zapowiadał Leszek Marcinkowski, prezes PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.
 

Kolejne spotkanie już w następną sobotę 25 sierpnia – Nasza Bażantarnia. Przewodnik: Jolanta Bulak, Jolanta Kałabun, godz. 10:00 miejsce zbiórki: przy muszli koncertowej w Parku Bażantarnia

- Spacery odbywają się bez względu na pogodę, a udział w nich jest bezpłatny. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową lub osobiście do biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu, a także w punktach Informacji Turystycznej przy ul. Stary Rynek 25 oraz w Bramie Targowej - dodał Leszek Marcinkowski.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Poznawali tajemnice ulicy Bema ( zdjęć 92 )
Dodano: 2018-08-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ babcia
  Niedziela, 19.08

  Super sprawa , tylko drobna uwaga , Bema zaczyna się ,a raczej kończy przy skrzyzowaniu z ul. Reymonta ,a nie na pętli na Saperów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0537178516388