Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Edward Bryk po 47 latach odchodzi na emeryturę. "To jest jeden z najdłużej pracujących elbląskich lekarzy"

02.07.2018, 12:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Edward Bryk po 47 latach odchodzi na emeryturę. "To jest jeden z najdłużej pracujących elbląskich lekarzy"
fot. nadesłane
- To były najpiękniejsze lata mojego życia – mówił ze wzruszeniem lek. Edward Bryk, Koordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym w WSZ w Elblągu, który po 47 latach pracy w zawodzie lekarza odchodzi na emeryturę.
 
Choć z nieukrywanym żalem żegnaliśmy w piątek doktora Bryka, mamy nadzieję, że lata, które przyjdzie mu spędzić na w pełni zasłużonym odpoczynku, będą równie piękne i ciekawe.
 
W 2018 roku mija 47 lat pracy Edwarda Bryka w zawodzie lekarza (od zawsze w Elblągu!) oraz 22 lata jego pracy na stanowisku Ordynatora/ Koordynatora I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym w WSZ w Elblągu. To bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i jeden z nielicznych elbląskich lekarzy, którzy tak długo i tak nieprzerwanie służą pacjentom naszego miasta i regionu.
 
Ale przecież nie tylko o jubileusze tu chodzi. Każdy, kto zetknął się z tym Wyjątkowym Lekarzem, dostrzegał nie tylko jego znakomitą znajomość sztuki lekarskiej, ale też wybitne, a - niestety! - coraz rzadziej już spotykane cechy Człowieka: niezwykłą szlachetność i kulturę osobistą, a przede wszystkim ogromną empatię i szacunek lekarza do osób chorych i cierpiących.
 
Edward Bryk był całym sercem oddany swojej pracy. Doceniają to i potwierdzają jego pacjenci i współpracownicy. Ale nawet ogrom codziennej pracy, podczas której Edward Bryk musiał podejmować także te wyjątkowo trudne decyzje, nigdy nie był dla niego przeszkodą w znalezieniu czasu dla chorego i jego najbliższych. Informacje o stanie zdrowia przekazywał w sposób zrozumiały, cierpliwie i do skutku. I nawet jeśli nie były to dobre wiadomości, robił to zawsze taktownie, słowami pełnymi otuchy.
 
Edward Bryk od zawsze był dla swoich współpracowników wzorem i autorytetem. Spod jego ręki „wyszło” wielu kolejnych lekarzy internistów. Dzięki jego wsparciu wiele pielęgniarek podniosło swoje kwalifikacje zawodowe. Doktor był i jest bardzo ceniony przez swoich przełożonych. Mieć w swoim szpitalu takiego Lekarza i Człowieka – to skarb!
 
Dlatego podczas pożegnalnego spotkania, jakie odbyło się 29 czerwca w szpitalnym oddziale, przez wiele lat kierowanym przez dra Bryka, nie brakowało autentycznie serdecznych, ciepłych słów, nie brakowało wspomnień…
Z całego serca dziękujemy, Doktorze!
 
Życzymy Panu, by lata spędzone na w pełni zasłużonej emeryturze, były zdrowe, ciekawe i piękne!
 
Dyrekcja i pracownicy WSZ w Elblągu
 
Lek. Edward Bryk – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku (1971), specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych, były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu (1991-95), specjalista II stopnia w dziedzinie organizacji ochrony zdrowia, absolwent podyplomowych studiów na kierunku „Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej”. W latach 1996 - 2018 Ordynator/ Koordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym. Za swoją wzorową pracę i postawę Edward Bryk był wielokrotnie honorowany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ zxcaaa
  Poniedziałek, 02.07

  z całym szacunkiem, ale największy syfek jest na oddziale wewnętrznym! ten szpital ma coraz gorsze opinię, ale nie ma się co dziwć jak dyrektorka bierze miesięcznie 14 tysięcy pensji a nie pilnuje porządku, a synuś jej za to pilnuje parkingów!

 2. 2
  +3
  ~ ccc
  Poniedziałek, 02.07

  rodzina na swiom co jest

 3. 3
  0
  ~ ?????????
  Poniedziałek, 02.07

  Ten facet dawał mi pół roku życia, taki z niego lekarz jeszcze w dodatku źle zdiagnozował guza.Dzięki innym lekarzom , żyje już 12 rok , temu panu nie mam za co dziękować, a wręcz..... same złe wspomnienia.

 4. 4
  +5
  ~ różne strony życia
  Poniedziałek, 02.07

  Dziwna rozbieżność samochwałki z opiniami komentujących. Taki ten Elbląg zakręcony jest, niczym dyrektorka szkoły fałszująca dokumenty i oceniająca nadal pracowników i uczniów. Zeświniła siebie, prezydenta, KO, RM, 2 prokuratorów, sędzinę. Teraz wszyscy nawzajem brzydzą się siebie i w lustrze widzą ryj. A doktor - dobry człowiek, dobry lekarz. Przy takim "przerobie" zawsze znajdzie się jakiś odprysk. Panie Edwardzie - powodzenia na emeryturze i długich lat w sprawności.

 5. 5
  +1
  ~ do różne strony życia
  Poniedziałek, 02.07

  A co to za dyrektorka szkoły, która robi takie rzeczy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86900496482849