Czwartek, 21.06.2018, Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Finały Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyły się w Elblągu

08.06.2018, 12:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Finały Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyły się w Elblągu
Fot. Ryszard Biel
Na terenie elbląskiego WORD-u odbyły się finały Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 
Głównym organizatorem dwudniowego Turnieju był WORD w Elblągu. Pierwszego dnia, 17 maja, zmierzyli się  przedstawiciele szkół podstawowych z poszczególnych powiatów naszego województwa, a w kolejnym dniu do rywalizacji stanęli gimnazjaliści.
 
- Turniej rozpoczęto testem znajomości z przepisów ruchu drogowego oraz ze skrzyżowań, następnie zawodnicy kolejno zaliczali konkurencje z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej po rowerowym torze przeszkód oraz z jazdy po miasteczku rowerowym – informuje pracownik WORD w Elblągu.
 
Najlepsi (i to w obu kategoriach!) okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy. Opiekunem obu drużyn był Jacek Gnidziński.
 
Najlepszymi zawodnikami w rozwiązywaniu testów byli:
 
Agnieszka Giesek – SP Nr 1 w Lidzbarku Powiat Działdowski
 
Szymon Chmielewski – Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.
 
Najlepszymi zawodnikami w jeździe sprawnościowej po rowerowym torze przeszkód byli:
 
Mateusz Ługiewicz - SP Nr 1 w Iławie Powiat Iławski
 
Wiktoria Wiśniewska – Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.
 
Najlepszymi zawodnikami w jeździe po miasteczku rowerowym byli:
 
Kuba Tyrkin – SP Franknowo Powiat Olsztyński
 
Miłosz Wdowiak – Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy Powiat Nidzicki.
 
Nad przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny – Maciej Olejnik – Egzaminator WORD w Elblągu oraz Adam Borowiecki – inspektor do spraw BRD w WORD w Elblągu.
 
Poszczególne konkurencje sędziowali:
 
Testy:
 
- Izabela Nowaczyk – WORD w Elblągu – przewodnicząca
 
- Edward Łebkowski – V-ce Prezes Automobilklub Elbląski
 
- Karolina Wiercińska – Straż Miejska w Elblągu
 
- Agnieszka Kudosz – KMP w Elblągu
 
Miasteczko rowerowe:
 
- Wiktor Kaczmarek – KMP w Elblągu – przewodniczący
 
- Agnieszka Kudosz – KMP w Elblągu
 
- Karol Mierzwiński – KMP w Elblągu
 
- Marcin Hulanicki – KMP w Elblągu
 
Tor przeszkód:
 
- Karolina Wiercińska – Straż Miejska w Elblągu – przewodnicząca
 
- Janusz zapała - Straż Miejska w Elblągu
 
- Sebastian Błoch - Straż Miejska w Elblągu
 
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna:
 
- Michał Murzic – PSP w Elblągu
 
- Jacek Basiński – PSP w Elblągu
 
- Artur Kurzac – PSP w Elblągu
 
- Jerzy Pawlyta – PSP w Elblągu
 
Szczegółowa klasyfikacja:
 
Szkoły podstawowe:
 
I miejsce
 
Powiat Nidzica - SP Nr 3 w Nidzicy opiekun - Jacek Gnidziński
 
Grzebski Michał, Gnidzińska Kinga, Czyżewski Szymon, Barańska Kinga
 
II miejsce
 
Powiat Nowomiejski - SP w Brzoziu Lubawskim opiekun - Ryszard Krajnik
 
Stumska Klaudia, Różankowski Michał, Ulińska Otylia, Sasinowski Wiktor
 
III miejsce
 
Powiat Iławski - SP Nr 1 w Iławie opiekun - Wojciech Kopczyński
 
Caban Wiktor, Ługiewicz Mateusz, Trzmielewska Aleksandra, Krupińska Natalia
 
IV miejsce
 
Powiat Olsztyński - SP w Frankowie opiekun - Włodzimierz Suchocki
 
Trzciński Szymon, Tyrkin Kuba, Zielińska Dominika, Barcz Dominika
 
V miejsce
 
Powiat Elbląski - SP w Godkowie opiekun - Michał Dutkiewicz
 
Król Dominik, Strzykała Karol, Wierzbicka Julia, Wąsowska Kinga
 
VI miejsce
 
Powiat Piski - Zespół Szk.-P-lny w Orzyszu opiekun - Krystyna Kodas
 
Jarosz Zuzanna, Zwierzyński Adam, Kurko Karolina, Słapiński Bartłomiej
 
VII miejsce
 
Powiat Elbląg - SP Nr 18 w Elblągu opiekun - Ireneusz Kujawski
 
Żółkiewicz Małgorzata, Mańska Karolina, Wasilewski Hubert, Wojnowski Sebastian
 
VIII miejsce
 
Powiat Olsztyn - SP Nr 19 w Olsztynie opiekun - Małgorzata Purpurowicz
 
Bicki Karol, Faryn Alicja, Gosk Adam, Wieczorek Martyna
 
IX miejsce
 
Powiat Bartoszyce - SP w Bartoszycach Nr 4 opiekun - Sebastian Krawczyk
 
Tumiński Damian, Surma Aleksander, Kosińska Kinaga, Puchalik Nina
 
X miejsce
 
Powiat Mrągowski - SP w Pieckach opiekun - Mariusz Ścibek
 
Piątek Aleksandra, Kieplin Zuzanna, Prud Szymon, Ścibek Kacper
 
XI miejsce
 
Powiat Działdowski - SP Nr 1 w Lidzbarku opiekun - Wojciech Nowiński
 
Giesek Agnieszka, Brzóska Wiktoria, Młynarczuk Jakub, Nowiński Mikołaj
 
XII miejsce
 
Powiat Braniewski - SP w Płoskini opiekun - Krzysztof Woźny
 
Myszak Kinga, Byczko Aleksandra, Stolarz Mateusz, Byczko Dawid
 
XIII miejsce
 
Powiat Węgorzewski - SP Nr 1 w Węgorzewie opiekun - Marek Kowalik
 
Jankowiak Natalia, Mazek Katarzyna, Kunio Filip, Wawer Wojciech
 
XIV miejsce
 
Powiat Lidzbarski - SP Nr 1 w Ornecie opiekun - Grażyna Basałygo
 
Zych Agata, Gołęcki Michał, Grodowska Katarzyna, Lewicki Wiktor
 
XV miejsce
 
Powiat Kętrzyński - SP w Srokowie opiekun - Jarosław Andrulonis
 
Workun Jakub, Kozłowski Dominik, Kozłowska Róża, Kulesza Karolina
 
XVI miejsce
 
Powiat Ełcki - SP Nr 4 w Ełku opiekun - Sławomir Krakowiak
 
Sabasińska Dominika, Kierszyn Gabriela, Grajewski Igor, Siemieniewicz Jakub
 
XVII miejsce
 
Powiat Giżycki - SP w Gawlikach Wlk. opiekun - Magdalena Majcher
 
Słuchocki Adam, Zajkowska Marta, Wysocka Karolina, Konopko Paweł
 
XVIII miejsce
 
Powiat Szczytno - SP w Rumach opiekun - Mariusz Mokarski
 
Mallek Paweł, Sulewska Aleksandera, Damięcki Wojciech, Więcek Oliwia
 
 
 
Gimnazja
 
I miejsce
 
Powiat Nidzica - Gimnazjum Nr 3 w Nidzicy opiekun - Jacek Gnidziński
 
Chmielewski Szymon, Wdowiak Miłosz, Wiśniewska Wiktoria
 
II miejsce
 
Powiat Nowomiejski - SP w Mrocznie opiekun - Aneta Bartnicka
 
Żuralski Maciej, Mikczyńska Patrycja, Raszkowska Patrycja
 
III miejsce
 
Powiat Piski - Gimnazjum w Orzyszu opiekun - Justyna Brożek
 
Berger Maria, Smakosz Jan, Pszczółkowski Paweł
 
IV miejsce
 
Powiat Ostródzki - SP Nr 1 w Morągu opiekun - Andrzej Kozicz
 
Cienki Miłosz, Wasilewski Radosław, Bartkowska Katarzyna
 
V miejsce
 
Powiat Elbląski - Gimnazjum w Dobrym opiekun - Anna Więckowska
 
Łuciw Magdalena, Buszowecka Katarzyna, Żak Stanisław
 
VI miejsce
 
Powiat Giżycki - Gimnazjum Nr 1 w Giżycku opiekun - Mirosław Boć
 
Biega Maciej, Czyż Jakub, Puzio Jakub
 
VII miejsce
 
Powiat Olsztyn - Gimnazjum Nr 15 w Olsztynie opiekun - Tomasz Sztepun
 
Krebs Krystian, Krocz Damian, Witkiewicz Konrad
 
VIII miejsce
 
Powiat Działdowski - SP Nr 2 w Lidzbarku opiekun - Joanna Lewicka
 
Nowińska Kinga, Pilanz Łukasz, Szulkowska Gabriela
 
IX miejsce
 
Powiat Iławski - SP Nr 1 w Iławie opiekun - Wojciech Kopczyński
 
Kordan Emil, Rynkowski Filip, Jędrychowska Wiktoria
 
X miejsce
 
Powiat Bartoszycki - Gimnazjum Nr 2 w Bartoszycach opiekun - Mariusz Rydel
 
Stapel Mateusz, Stanisławek Oliwia, Kotfica Grzegorz
 
XI miejsce
 
Powiat Braniewski - SP w Płoskini opiekun - Krzysztof Woźny
 
Grabowiecka Ilona, Piela Mikołaj, Dawgula Miłosz
 
XII miejsce
 
Powiat Szczytno - SP w Pasymiu opiekun - Małgorzata Suchan
 
Sieruta Anna, Krysikur Dominika, Chełstowski Arkadiusz
 
XIII miejsce
 
Powiat Mrągowo - Gimnazjum/SP nr 1 w Mrągowie opiekun - Martyna Piekarska-Kodź
 
Ślusarek Adam, Sztukowska Anna, Staszczuk Paweł
 
XIV miejsce
 
Powiat Olecki - SP Nr 4 w Olecku opiekun - Krzysztof Krajewski
 
Kalinowski Krzysztof, Bajster Jakub, Daniel Marcin
 
XV miejsce
 
Powiat Węgorzewo - Gimnazjum w Węgorzewie opiekun - Andrzej Gordziewicz
 
Filipski Hubert, Milinkiewicz Patryk, Oszako Wojciech
 
XVI miejsce
 
Powiat Lidzbarski - Gimnazjum Nr 2 w Ornecie opiekun - Grażyna Basałygo
 
Kondyra Maria, Kraska Agata, Waraksa Patryk
 
XVII miejsce
 
Powiat Elbląg - Niepubliczna SP Regent w Elblągu opiekun - Iwona Rakowska
 
Waśniewski Adrian, Muraszko Oskar, Czerniewicz Szymon
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / WORD konkurs ( zdjęć 52 )
Dodano: 2018-06-08 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +3
    ~ kopcie rów zamiast ścieżki
    Ponad tydzień temu, Piątek, 08.06

    Nawet w takiej dziedzinie wybitny Elbląg bierze w pośladki

  2. 2
    +2
    ~ Rodzice
    Ponad tydzień temu, Piątek, 08.06

    A kiedy budowa konkretnego miasteczka rowerowego dla dzieci w Elblągu. Bo to co zrobiliście zmiadyrczliem przy ul. Nowej to skandal. Chamstwo w stosunku do dzieci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.