Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Otwarcie punktu odpraw fitosanitarnych. "Ta decyzja pomoże rozwinąć możliwości portu elbląskiego"

26.02.2018, 21:40:38 Rozmiar tekstu: A A A
Otwarcie punktu odpraw fitosanitarnych. "Ta decyzja pomoże rozwinąć możliwości portu elbląskiego"
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Dziś, 26 lutego, na terminalu składowo - przeładunkowym w elbląskim porcie odbyło się otwarcie punktu odpraw fitosanitarnych.


Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego podpisał porozumienie z Wojewodą Warmińsko-Mazurskiego Arturem Chojeckim dzięki któremu uruchomiony w elbląskim porcie został punkt odpraw fitosanitarnych. W ramach zawartego porozumienia po stronie samorządu należało zapewnienie miejsca oraz wyposażenie punktu odpraw w sprzęt laboratoryjny, a wojewoda zadeklarował nadzorowanie punktu oraz zatrudnienie pracowników.

 

Na początku kadencji podjąłem temat badań fitosanitarnych. Z wojewodą warmińsko-mazurskim zostało podpisane porozumienie dotyczące współpracy w tej sprawie. Dzięki jego realizacji w rozporządzeniu Ministerstwa Rolnictwa, które obowiązuje od 1 stycznia br. jest wymieniony Elbląg, jako miejsce kontroli fitosanitarnych

– mówił Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.


Podczas swojego wystąpienia Prezydent podkreślał, że na ten krok elbląski port czekał 10 lat. - Ta decyzja pozwoli poszerzyć paletę przyjmowanych towarów w naszym porcie. Np. zakład celulozowo–papierniczy w Kwidzynie był zainteresowany sprowadzaniem zrębków drewna, ale oczywiście warunkiem było zrobienie badań fitosanitarnych – dodał.


To, jak wany to dzień dla naszego miasta, ale i dla całego województwa podkreślał Artur Chojecki.

Ta decyzja pomoże rozwinąć możliwości portu elbląskiego, ale ja cały czas mam też na względzie to, co się będzie działo już wkrótce, gdy zostanie przekopana Mierzeja, kiedy ten szlak żeglowny będzie otwarty dla statków. Wówczas odprawy fitosanitarne będą bardzo potrzebne i będą wpływały na rozwój regionu elbląskiego

- zaznaczył wojewoda.


Oprócz Prezydenta Elbląga i Wojewodywstęgę przecięła także Maria Paszko, dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Fitoodprawy otwarcie ( zdjęć 16 )
Dodano: 2018-02-26 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Podglądacz
  Wtorek, 27.02

  Zdjęcie numer 3 : Mistrz drugiego planu hehe .

 2. 2
  --1
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 27.02

  Tyle lat senator , wszystkich senatorów zwany POwszechnie " motorówką " obiecywał , podobnie jak z przekopem mierzei , a tu patrz PIS przy władzy i się zrealizowało . No cóż cicha blokada Trójmiasta , matecznika PO przestała działać . : )

 3. 3
  +5
  ~ Real
  Wtorek, 27.02

  Co będzie do odprawy, jeżeli Rosjanie po hecy z przekopem, po prostu zamkną wymianę. Port ma jedyną szansę z Kaliningradem.

 4. 4
  +2
  ~ klik
  Wtorek, 27.02

  Wojewoda z PiS chwali prezydenta Elbląga, cóż to się stało? A jakoś nic się nie mówi o innych - z nazwiska - posłach, którzy mieli znaczący wkład w uzyskaniu, przez port elbląski, odpraw fitosanitarnych. Albo się wymienia wszystkich, albo nikogo panie Wojewodo.

 5. 5
  --3
  ~ bambi - ZAWADA
  Wtorek, 27.02

  Przekop,srekop a pol roku Zalew lodem skuty,załoz buty i do Krynicy maszeruj na skroty...Przekopcie sobie co chcecie,odprawy fito-srito otwierajcie ale dla KOGO???? Rosja sie zamknie na ten port i kamieni kupa...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92220711708069